HLEDAČKY

Bestie – Sběratelská edice

 

 
 
Vypadalo to jako docela klidná noc po pěkném dni. Během několika okamžiků však bylo vše jinak…
Žofka už byla v pyžámku a ukládala ke spánku svého medvídka, když v tom se rozletělo okno… A už je v nemilosrdném a hrubém sevření zrůdy, která ji k smrti vyděšenou unáší nevlídnou noční krajinou…
Vstupte do proudu událostí. Stopy jasně naznačují, kde je třeba hledat malou Žofii. A snad ne jen hledat, ale také zachránit. Čas je proti vám. Proto neváhejte a vydejte se na podivné pánské sídlo, kde se již brzy rozehraje rozhodující souboj mezi dobrem a zlem. Souboj, jehož vítěz jako trofej obdrží život malého děvčátka.
Překonejte nástrahy, zdolejte zlomyslné logické hříčky a najděte stopy a důkazy. Jen tak získáte pro Žofii zpět její život. Vydejte se za dobrodružstvím a napětím. Zachraňte Žofku, má jen vás! 
 
Ve hře na vás čeká:

Krásná grafika,
Napínavý příběh,
Český dabing

Ve sběratelské edici naleznete:

Strategickou příručku, která vám pomůže v cestě hrou,
Hádanky, hledačky, galerii, síň slávy a sběratelské předměty 

Bonusový příběh plný akce a napětí:V základní hře jste osvobodili malou dívku i samotného jednorožce. Ale čaroděj, jak se zdá, ještě poražen nebyl. Vraťte se zpět k zámku, spojte své síly s knězem i jednorožcem a zbavte se čaroděje jednou provždy. Pokud se vám to nepodaří, bude se celý příběh opakovat.  
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Zrovna chystala sebe i svého plyšáčka uložit ke spánku, když tu se jí před očima zjevil záhadný stín, který postupně nabíral na velikosti i děsivosti… a než se malá holčička vůbec stačila rozkoukat, skončila ve spárech neznámé bestie, předaleko nad nekonečnými lesy.

K případu jejího zmizení ale nebyl vyslán žádný lovec démonů nebo mytických tvorů, nýbrž obyčejný policejní vyšetřovatel – vy. Zcela pochopitelně, na strašidla přeci žádný dospělák nevěří. A nevěřil by ani náš pan detektiv, který s onou bestií měl co do činění už cestou na místo činu. Jen tento nešťastný náhodný střet se zrůdou v podobě přerostlé krysy ho přivedl na správnou stopu.
 

 
Může za všechno experiment?Už prvotní indicie poukazují, že by za tím ani nemusela stát nějaká magie, ale „pouhopouhý“ velice bizarní a šílený experiment, který se zvrhl a umožnil tak krysám vyrůst do velikosti ovčáka a terorizovat okolí zámku.
 

Jenže ani tahle teorie úplně nevysvětluje různé magické jevy. I přes známou tvář nepřítele zůstává opona nad celým případem stále zatažena. Nic se přeci neděje bez příčiny, takové zlo jednoznačně musí mít svého strůjce. Koho ale?

Příběh se posunuje vpřed jen pozvolna po malých krůčcích a scénky jsou velice krátké a úderné. Děj si díky tomu po celou dobu zachovává notnou dávku záhadnosti, neustále nechává v očekáváních, jestli ještě něco přijde a jaká bude další stopa. Vlivem pomalého tempa seznamování se s příběhem ale může dějová linka působit roztříštěně. Tedy, působila by, nebýt vše vysvětlujícího deníku, který představí i historický kontext děje a jeho postav.

Místo, na kterém se nechcete ocitnoutNepropustná mlha, suché stromy, chladné kamenné zdi a nikde ani živáčka… krom krys! Přerostlých, tlustých a pořádně agresivních. To není zrovna společnost, jakou by člověk chtěl mít na tak neuvěřitelně ponurém místě, kde bůhví, co na vás čeká na příštím kroku.

Jaké je výtvarné zpracování lokací? Z jejich působivosti zub času nic neukousl. A když dojde řeč na animace interaktivních prvků prostředí, zde si může s novějšími hledačkami tato hra klidně potykat jako se svým vrstevníkem.
 
Lokace však nejsou pouze úchvatné, ale místy také chaotické. Někde více, jinde méně, avšak intuice tu moc uplatnění nenajde. Je zkrátka zapotřebí klikat raději všude možně, i přesto ale nejspíš něco sem tam opomenete, takže tip přijde zatraceně vhod.
 

 
Minihry jako něco na oddechTřebaže hra samotná dává leckdy dost příležitostí se zapotit, minihry mezi ně kupodivu nepatří. Troška pozornosti umožní celou řadu z nich projít bez zbytečných obstrukcí, hezky v klidu a zábavně. Co se pestrosti výběru týče, hra obsahuje tak nějak všechno, co najdete i u jiáných kousků, aniž by se něco protivně opakovalo.
 

Hledačky jako zlatá klasikaHledání podle seznamu, zároveň bez možnosti kdykoliv přepnout na spojovačku, to zní skoro jako noční můra. Obzvlášť v situacích, kdy zbývá najít poslední předmět, který jak na potvoru ne a ne najít. Jenže i hledačky jsou tady celkem pohodová záležitost, jíž už sice nejde zdolat vždy tak snadno jako minihry, avšak zábavnost zůstává.

Dobrákem, nebo sobcem?Hluboká atmosféra a zábavné vedlejší aktivity nejsou překvapivě tím nejzajímavějším, natož nejoriginálnějším. Největší odlišnost přichází až s karmou. Jde o systém morálních voleb – zabít, či nechat žít? Pomoct a nechat si pomoct, nebo nechat osudu a poradit si sám? I když tato rozhodnutí nevykonáváte každou chvíli, pořád to nelze brát jinak než jako výrazné a fungující zpestření hratelnosti, u kterého je vážně škoda, že není k vidění častěji.

Krom karmy se dá najít i spousta dalších drobností, jež by se dočkaly chvály i u jiných titulů. Vezměme si třeba zpracování tipu – při najetí myší na jeho tlačítko zobrazený přesný čas do opětovného nabití – úplný detail, přesto dosti vítaný. Možnost chytat náhodně prolétávající mráčky, které tip dobíjejí ihned, je taky nápad zasluhující častější realizaci.
Celá hra má hlavu a patu, bonusový obsah nevyjímaje. Tudíž vizuální stránka příběhových scének je vážně to jediné, v čem by mohla hra přidat. Jakmile ale přijde řeč na hratelnost a zábavu, dokáže konkurenci v mnohém i překonat.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *