HLEDAČKY

Bratr a sestra – Smrti navzdory – Sběratelská edice

 

 
 
Jsou rány, které čas nezhojí. Se smrtí milované sestry se smířit nedá… Vraťte se na místo tragédie a zjistěte, zda je osud opravdu jednou pro vždy určen. Zdá se, že hranice mezi životem a smrtí není zcela neprostupná. Teď jde jen o to, co dokážete obětovat.
Jen nerad vzpomínáte na rodné městečko. Vaši paměť stále tíží ta událost – tragédie, která se tam stala před lety. Vaše milovaná sestra Margaret zemřela. Máte za to, že rodné město již nikdy neuvidíte…
Jednoho dne vám ale přišel podivný dopis od švagra. Zdá se, že Margaret lze vrátit zpět! Nedá vám to a vydáte se na cestu. Ihned po příchodu do města je jasné, že se tam děje cosi nekalého. Městečko je zpustošené, temné a nevlídné. Stalo se tam dokonce několik vražd!
A tak se vydáváte pátrat, co se vlastně událo. Pátrejte po skutečném osudu své sestry. Odkrývejte tajemství, hledejte cestou důležité předměty. Řešte logické minihry a rozplétejte zapeklitý příběh. Odkrývejte osudy jednotlivých postav a najděte člověka, který má to všechno na svědomí. Je to jen na vás! Vrátíte svou sestru zpět do světa živých?
 
Ve hře na vás čeká:

Krásná grafika,
Napínavý příběh,
Český dabing

 
Sběratelská verze hry přináší další obsah. A na co se můžete těšit, čím více Vás hra pobaví? Těšte se na:

Osm zcela nových bonusových lokací,
Tapety, hudba a nákresy – ozdobte si pracovní plochu Windows a poslechněte si ještě jednou sférickou hudbu ze hry,
Přímo dostupné hledačky a puzzle,
Zoologická zahrada zvláštností posbíraných ve hře,
Speciální trofeje za dobrou hru,
Obchod se zvláštními pomůckami do hry

Požadavky: Windows, procesor 1.6 GHz a vyšší, 1 GB RAM, DirectX, 1286 MB volného místa na disku. Doporučena je myš a zvuková karta. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verz​e.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Do rodného městečka se vracíte jen velice neradi. Ale musíte, nedá vám to. K rozhodnutí vyrazit vám stačil jenom jeden jediný dopis od švagra Emmeta. Naznačuje totiž, že smrt vaší setry Margaret by nemusela být tak docela nezvratná. Město však po příjezdu vůbec nepoznáváte…

Co se ve městě stalo, nebudete vědět úplně stejně jako postava, za níž hrajete. Děj hry svůj další vývoj poměrně dlouho a úspěšně schovává. Nestojíte tedy nad ním, v pozici pozorovatele, a neříkáte si „vždyť to je přeci jasné“, ale dostáváte se všemu na kloub souběžně s postavou Margaretina bratra.

 
 
Tak je to nepřítel, nebo ne?I když se příběhem posouváte v poklidu, bez nějakých dynamických zvratů, dokáže vás udržet v určitém napětí. A to zejména pokud o jeho dalším pokračování přemýšlíte a vsadíte se třeba sami se sebou, jestli k tomu, čemu si myslíte, že dojde, nakonec doopravdy dojde… protože někdy zdání zkrátka klame.

 
Chladné podání, ale aktivní přístup to spravíCelý příběh se ale dá se říct nevnucuje. Občas proběhne nějaký monolog, občas narazíte na poznámku, která vám má vše ujasnit, nebo vás naopak zmást… a to je tak nějak vše. Příběh si tak ve výsledku buď opravdu užijete, nebo ho prakticky nepostřehnete. Jiná varianta nejspíše nenastane. Všechno to totiž záleží na vašem přístupu, jak moc tomu všemu dění půjdete naproti.

 
Těch několik promluv postav, na něž během putování za pravdou a spásou narazíte, souží jeden celkem vtipný problém – očima pohybují o sto šest, přitom rty se jim ani nehnou. Samozřejmě myšleno přímo během mluvení. Český dabing je ale skvěle zvládnutý, takže se to mluvení očima dá v pohodě prominout, byť dát si tu práci s nějakou jednoduchou animací úst bezesporu mohli. Vždyť všechno ostatní se také hýbe.

 
 
Hráčsky přívětivý kousekTřebaže je i příběh dobře zvládnutý, samotná hratelnost na tom s provedením dopadla ještě lépe. To znamená i bez nějakých „ale“, která by občas vyvolávala smíšené pocity. Málokdy takové sympatie vzbudí už samotné menu a uživatelské rozhraní, jež obsahuje všechny funkce, jaké by asi mělo.

 
Najdete v něm tak plně dostačující rozpětí režimů obtížnosti od nejsnazšího po nejtěžší, včetně jednoho volně nastavitelného. Během hry je vám nápomocna velice přehledná příručka s mapou a pokud si tuhle hru dáte na pokračování, tak si příběh můžete kdykoliv osvěžit rychlým prolítnutím deníku, který navíc obsahuje i záložku čistě na postavy, s nimiž jste se setkali.

 
 
Zábavný bonusUživatelské rozhraní ale nemusí být jen praktické. Můžete ho vyzdobit i pomocí mincí, které najdete v nápaditých úkrytech. Jde o jeden z prvků bonusového obsahu sběratelské edice.

Těmi dalšími jsou jak jinak než nějaké tapety či znělky ke stažení, tak hlavně bonusová kapitola a dva, vzájemně spjaté sběratelské předměty. Konkrétně krystaly a mýtičtí tvorové. Zoo plná bájných potvor pořízených za nějakou měnu není sice mezi hledačkami bůhvíjak nápadité, ale jistou odlišnost v tomto konceptu přeci jen najdete – a to právě v oné spjatosti. Musíte najít jak zvíře, tak krystaly, za které jej oživíte. Žádný pouhý nákup. S trochou pozornosti není problém najít ani jedno.

 
Ozvláštněné hledačky a fajn minihryBonusová sekce krom toho umožňuje si dát znovu jakoukoliv hledačku nebo hlavolam, aniž by bylo zapotřebí hrát i znovu celý příběh. A této šance možná také využijete.

Hledačky jako takové jsou tady ryzí klasika, tedy hledání podle seznamu. Zajímavějšími se stávají až po přepnutí do náhradního hledacího režimu „puzzle“. Čekali byste spojovačku nebo mahjong, že? Ale kdepak, opravdu tady je jako náhradní minihra puzzle. Zbývá akorát otázka, když tímhle titul Bratr a sestra naprosto vybočuje z řad ostatních hledaček a jeho hledačky jsou zároveň průměrné, proč je vůbec hrát a nepřepnout automaticky na puzzle? Rozhodnout se tak možná není úplně od věci.

Neméně zábavné jsou i minihry. Ostatně také musejí být, vždyť na vás číhají na každém kroku, takže nějaké experimenty s obtížností by se mohly krutě vymstít. Také pomáhají držet obraz o hře v rovině jednoduché hledačky, na kterou se nemusíte mentálně připravovat, abyste ji bez větších zádrhelů prošli. Zkrátka na večer po perném dni ideální.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *