HLEDAČKY

Čtyři jezdci Apokalypsy – Sběratelská edice

 

 
 
Svědkové ze všech koutů země hovoří o čtveru černých jezdců, kteří vypalují vesnice do základů, tráví studny, rozsévají smrt a halí kraj do temnoty. Pátrají po klíči od Brány Veškerenstva a každého, kdo jim zkříží cestu, zahubí. Povídá se ale také o jisté neohrožené dívce z jiného světa, která už kdysi svou domovinu před mocnostmi zla uchránila… 
Připravte se na spletitou cestu do útrob neznámého světa, kde vládnou nadpřirozené síly. Vyřešte desítky hádanek a logických úkolů. To vy můžete vymanit svět ze spárů temných sil!
 
Čeká vás:

Napínavá počítačová hra s jedinečným příběhem,
Bonusový příběh a hraní navíc,
Kompletní příručka pro hru odměny za dobrou hru,
Další obsah jako minihry, tapety a soundtracky ,
Český dabing

Sběratelská verze hry obsahuje bonusový příběh navíc. Na co se můžete těšit?
Vracíte se zpět do okamžiku, kdy se neohrožená bojovnice Zuzana setkává s Mrazem, černým jezdcem Apokalypsy, nositelem zla v Ledových horách. Jistě si vzpomenete na trpaslíka Fulnira, který v poslední chvíli Zuzanu před Mrazem zachránil. S Fulnirem se vydáváte do spletitého podzemí, kde se setkáte s vládcem trpasličího lidu Dirbunem a s Vulkanií, vládkyní slují. 
Zjistěte, co vše musel Fulnir podstoupit, než se mu podařilo získat mocnou zbraň — Prastaré kladivo. Jen s jeho pomocí lze zastavit ďábelský těžební stroj. Také je třeba vyřešit množství nových hádanek a spoustu zapeklitých hlavolamů. A ještě zde vládne mocná Vulkanie. Bez její přízně nelze dospět ke zdárnému konci a dostat se zpět na povrch. Tady čeká úkol nejtěžší — obelstít jednoho z jezdců Apokalypsy a zachránit Zuzanu. Vydejte se na výpravu, dechberoucí dobrodružství čeká jen na vás! 
 
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Do Zapomenutých zemí se řítí hrozba – čtyři jezdci, kteří s sebou přinášejí zkázu, chaos a temnotu. Naprostou apokalypsu pro celý svět. Situace je natolik vážná, že Marun žádá bohy, aby světu dali hrdinu, jenž všechny spasí. Čeká udatného válečníka nebo sečtělého mudrce, ale že mu bohové sešlou zmatenou křehkou ženu ze světa lidí, která se zrovna vracela z nákupu? Přestože s ničím takovým vůbec nepočítal, akceptuje i takovou pomoc.
 
Už po několika málo minutách hraní je zřejmé, že tahle hledačka splňuje všechny podstatné požadavky, které zaručují zábavnost. Hraní je příjemně plynulé a doba hraní zrovna tak příjemně dlouhá. Zároveň překvapí velice pružný koncept obtížnosti. Na obrazovce jejího výběru možná budete v první vteřině zklamáni – žádný volně přizpůsobitelný režim tady není. Jenže zdání klame – přizpůsobitelná je každá přednastavená varianta. Stačí si tak vybrat jeden ze tří režimů (snadný, střední či obtížný) podle toho, který je nejblíže tomu, co od hraní očekáváte, a následně si v něm poupravit cokoliv, co vám nevyhovuje.

 
Rozlehlý svět plný sběratelských artefaktů a bonusových her
I když si nastavíte obtížnost hry na co nejnižší, a ochudíte se tak o možné výzvy, jedné se nezbavíte nijak, a to potřeby zorientovat se ve skutečně velkém herním světě. V hledačkách je pravidlem, že se pohybujete nejvýše na nějakých třech čtyřech lokacích, ty předcházející vám hra s postupem v dějové lince zamkne. Zde se ale nic takového neděje, takže věnovat lokacím notnou dávku pozornosti je více než potřebné.
 
Navštívíte totiž více než 30 lokací v pěti různých prostředích, kdy na každé z nich na vás dále čeká další řada interaktivních míst, jež tentokrát nejsou do očí bijící a leckdy tak dá zabrat je najít. I s pomocí mapy je poměrně náročné držet si v paměti přehled všech míst, kde na vás čekají nějaké resty, a případně pomocí jakého předmětu bude možné tyhle nedodělky vyřešit.

 
Volnost v pohybu představuje neskutečnou výhodu při hledání sběratelských předmětů. Nemusíte je totiž hledat okamžitě, jakmile na danou lokaci poprvé vstoupíte, z obav, že pak na to zapomenete a… šance na jejich získání nenávratně v tahu. Hledáte tři druhy – klasické přízračné (měnící se) předměty, součástky do jakéhosi přístroje a historické rukopisy. Všechny vám v menu zpřístupní extra mini-hry, na něž v hlavní ani bonusové kapitole nenarazíte. Krom toho stejný efekt zaručuje i získání všech herních ocenění – ano, konečně má smysl se snažit je získat!
 
Země s vlastní historií
Představení historie světa a kontextu proběhlých událostí vždy potěší. Přeci jen, příběh se vším všudy už tak nějak poukazuje na to, že nebude z kategorie „aby nějaký byl“. Vzít nějaké postavy s nějakou motivací a umístit je do nějakého světa, to zkrátka není ono.
 
Hra vás proto důkladně seznamuje s prostředím a postavami skrz nejen zmíněné historické rukopisy, ale také deník, který mimo jiné posiluje celkovou přítomnost příběhu, resp. aktuálního děje. Pokud vás ale nic takového nebaví číst, tak nemusíte. Stěžejní informace pro postup ve hře v oněch svitcích nenajdete.

 
Děj, který žije okamžikem
Naproti tomu nečekejte spletité dějové linky nebo šokující zvraty. Záporáci jsou jasní od začátku a váš cíl taktéž. Rozhovory se spřátelenými postavami se tak takřka výhradně soustředí na řešení vašeho aktuálního problému a nevrací se do daleké minulosti, ani s vámi nepromlouvají o dlouhodobějších úkolech. Povedený český dabing však přesto dá důvod ty dialogy vnímat, ač mnoho zásadního do světla situace nepřinášejí.
 
Mini hry a hledačky – početně poskrovnu, co do zábavnosti naopak
Byť jsou různé hledací pasáže a mini-hry pouze vedlejším prvkem hledačky, plní nezastupitelnou roli v tom, jestli ji nakonec budete považovat za podařenou, nebo ne. A tahle nechce nic riskovat – nesype do hráče mini-hry a hledačky horem dolem, klidně bez ohledu na to, že jich je půlka stejná, ale jde na to s rozumem.
 
Různé hádanky a hlavolamy vždy sází na velice jednoduchý princip, který vás kolikrát napadne i bez čtení pokynů, a zároveň jsou zastoupeny opravdu pestrou škálou typů, navíc ve vhodných rozestupech, takže vám nezajistí žádné „přehlavolamování“, ale ocenitelnou zábavu. Pokud vás nějaká mini-hra natolik zaujme, že si ji budete někdy chtít dát znovu, tak skrz menu bonusů naštěstí můžete.
 
S rozličností hledaček je to už na první pohled horší – pouze hledáte podle obrysu různé předměty, pomocí kterých se snažíte najít další. I zde ale občasně narazíte na nějakou mini-hru, která vám danou hledačku zase o něco zpestří, kdyby třeba samotné hledání v neustále jiných prostředích jako zpestření nezabralo.
 
Bonusy stejně kvalitní jako celá hra
Bonusový obsah myslí na všechny. Fanouškům nabízí spoustu tapet a soundtracků, vášnivým hráčům umožňuje si jakoukoliv mini-hru zahrát kdykoliv znovu, lovcům sběratelských předmětů a ocenění odemkne dokonce bonusové mini-hry a radost nemine ani ty, kteří se na všechno rádi podívají z jiného úhlu pohledu. Konkrétně z toho trpasličího. Děj bonusové kapitoly se sice opírá o hlavní příběh, ale dává vám možnost zažít jej z pozice obyvatele Zapomenutých zemí, svérázného trpaslíka Funrira. Jeho příběh je samozřejmě podstatně kratší, ale tam veškeré rozdíly mezi bonusovou a hlavní části končí – obě jsou zpracovány stejně precizně a kvalitně.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *