HLEDAČKY

Hněv stvůry – Sběratelská edice

 

 
 
Není to zrovna lehká doba. Před třemi lety zmizela vaše matka. To byla tragédie pro vás a velká ztráta pro celou vesnici. Nyní se zdá, jako by se proti vám spikla i příroda. Počet útoků medvědů na lidi od té doby neobyčejně vzrostl. V poslední době je přímo životu nebezpečné vytáhnout paty z vaší vesnice. Čím to je, že medvědi – ty chlupaté stvůry – nyní tak často útočí? Vodítko hledejte v deníku své matky. Ale dokážete přežít alespoň tak dlouho, abyste stihli přečíst jeho závěrečnou kapitolu?
Vezměte na sebe záchranu vesnice. Prozkoumejte horské lesy, zasněžené vrcholy hor i vzdálené pevnosti. Jen tak odhalíte pravdu o historii vaší vesnice a vypátráte, co nebo kdo nutí obyvatele lesů útočit na lidi. Příčina je mnohem starší a závažnější, než by si kdo myslel… 
 
Co přináší sběratelská edice?

Bonusovou kapitolu, kde zjistíte, jak je to s tajemstvím Červených Světlušek. 
Nové hádanky a možnost přehrávat minihry,
Tapety, původní nákresy ze hry, soundtracky ke stažení a další,
Kompletní strategickou příručku, abyste už nikdy ve hře neuvízli

 
Čeká na vás pokračování napínavého příběhu. O pět let později se ztratí vaše malá dceruška, protože… Ne, nebudeme prozrazovat více, snad jen naznačíme, že v tom má prsty opět Alchymista – a má k tomu dost dobrý důvod. Překazte úkladné pikle, vyrvěte zlo i s kořeny, a to jednou provždy. Pojďte se postavit zlu a užít si Hněv stvůry ve sběratelské edici. Zábava zaručena! 
 
Požadavky: Windows XP/Vista/7/8/10, procesor 1,6 GHz a vyšší, 1GB RAM, DirectX, 1906 MB volného místa na disku. Doporučena je myš a zvuková karta. 
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Za hranicí vaší rodné vesnice nikdy nebylo dvakrát bezpečno, ale nyní se jakákoliv cesta „tam do světa“ mění přímo v sebevražednou záležitost. Všude se totiž potulují krvelační medvědi, kteří už před třemi lety rozsápali vaši matku, jíž až do nynější chvíle oplakává nejen její rodina.
 
Matkou vaší postavy není nikdo jiný než Zlatovláska, z níž se ve zde docela pokrouceném příběhu stala udatná bojovnice proti moru. To vše ale až poté, co smrtelná choroba padla i na jejího milovaného.

 
Záchranu nejen jemu, ale i všem ostatním zajistil nakonec až jeden bájný artefakt, který Zlatovláska do vesnice přinesla. Avšak za to, za co bývali dříve ostatní obyvatelé Zlatovlásce vděčni, by ji nyní mohli někteří nenávidět. Stopy nenadálého medvědího běsnění vedou právě k tomu, co kdysi udělala. Aspoň se to tak jeví.
 
Jenže už po prvních pár minutách hraní zjistíte, že tady si co se týče příběhu nemůžete být ničím jisti. Hra vás zahltí spoustou útržků, které nebudete zprvu vědět, kam zařadit. Děj se také v některých okamžicích až příliš zabývá minulostí, takže těch střípků, ze kterých byste mohli skládat aktuální dějovou linku a předvídat její průběh, vám nakonec mnoho nezbude. Příběh si tímto způsobem udržuje notnou dávku záhadnosti.
 
 
 
Deník s vysokým zabezpečením
Těžko říct, jak by se v příběhu orientovalo, kdyby si Zlatovláska nepsala deník a vy si jej postupně nepřečetli. Zápisy ze života ale nechrání snadno zlomitelný dětský zámeček, nýbrž hlavolam.
 

 
Prostředí hry
Výtvarné zpracování jak uživatelského rozhraní, tak obzvláště lokací je působivé, o tom žádná, a navíc se v celém prostředí velice snadno orientuje.
 

Hratelnost a obtížnosti hry
Co do hratelnosti vám nabídne všechno, co současné hledačky. To znamená čtyři úrovně obtížnosti a z toho 1 zcela volně nastavitelná? Žádný problém. Mapa nebo strategická příručka? Taky může být. Přívětivě je také navrženo menu bonusového obsahu, který vám krom prohlížení tapet a skiců umožní se vrátit k libovolné hledačce nebo hlavolamu.
 

 
Mapa jako rozcestník
Že mapa slouží k orientaci v herním světě a rychlému cestování napříč lokacemi, to snad nikoho nepřekvapí. Rozdíl přichází až s druhým úhlem pohledu, v čem dalším by mohl takový rozcestník udělat přehled a pomoct s orientací. 

Slouží zde také jako zastřešení a rozcestník pro funkce, které se jinam nevešly a byla by škoda hru o ně ochudit. Jmenovitě jde o váš osobní deník dovolující si kdykoliv zobrazit kteroukoliv nalezenou poznámku nebo si dokonce přehrát libovolnou dějovou scénku, dále ocenění, úkoly či navíc odehranou dobu. Tak za kolik minut přesně dokážete tuhle hru dohrát?
 
Hodně hlavolamů, zato střídmě hledaček
Různými hlavolamy a minihrami tahle hra přímo překypuje. Když zrovna nenarazíte na nějakou „velkou“ minihru, pro jejíž spuštění obvykle potřebujete nějaký předmět a jsou pro ni k dispozici instrukce, tak se nevyhnete řešení malé, která je jen tak pro zpestření aneb proč dávat hráči něco zbytečně zadarmo. I přes kvantitu se však podařilo udržet solidní kvalitu. Výběr je rozmanitý a způsob řešení vždy jiný.

Než se ale dopracujete k první hledačce, tak to potrvá. Možná se na chvíli začnete cítit maličko podvedeně, že tam žádné hledací úrovně snad ani nejsou… jenže jsou, jen jich není příliš, a navíc nejsou rozmístěny zrovna rovnoměrně. To je asi jejich největší ouvej, jež kompenzují zábavností. Jejich provedení představuje zátěžovou zkoušku spíše pro logiku, nikoliv zrak.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *