HLEDAČKY

Láska mezi kapkami krve – Sběratelská edice

 

 
Dvě spřízněné duše. A dva odlišné světy. Na jedné straně svět lidí. Na druhé říše upírů, kteří ve dne spí a v noci se věnují poněkud neobvyklému způsobu obživy. Vysávání krve nevinným obětem ve spánku. Jediný Artur na lidské bytosti pohlížel jinak než na potravu. V říši lidí tráví veškerý svůj volný čas. Až se jednoho dne zahleděl do půvabné dívky Evy. Mezi mladým Arturem a Evou se rozhoří hluboká vášeň. To se ovšem znelíbí Arturově otci, hraběti Drákulovi. Ten unese Evu a chce ji proměnit v upíra v domnění, že se jeho jediný syn opět vrátí zpět ke své pravé upíří rodině. Lásce však neporoučí ani sám král upírů.
A tak se Artur vydává zachránit svou budoucí nevěstu. Vžijte se do dvojice postav Artura a Evy. Snažte se jako hrdinný Artur najít uvnitř Drákulova sídla svou budoucí ženu. A v roli Evy se pokuste utéci osudu, který pro vás přichystal otec vašeho budoucího muže. Překonejte nástrahy strašidelného zámku, kde vám usiluje o život samotný hrabě Drákula. A jděte si nebojácně za svou pravou láskou! 
 
Co je ve sběratelské edici navíc a čím vás potěší?

Zjistíte, kdo unesl Evu a kde vlastně je,
Můžete hrát za oba hrdiny – za Evu i Artura najednou,
Zpřístupní se vám jedinečné zoo kreatur,
Nově můžete navštívit obchod a nakupovat odměnou za úspěšnou hru,
Soundtracky, tapety a původní nákresy ke hře

Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Jak občas někteří, ať už z nadsázky nebo vážně, říkají, rodinu si nevybíráme. Naprosto stejně to cítí i Artur, mladý upír, který se rozhodl zříci nejen svého rodu, ale také způsobu života. Svého Já. Jenže jde to vůbec? Žít si najednou jako obyčejný člověk? Arturův otec, samotný Drákula nic takového nehodlá už jenom z principu dopustit.
Upíři obecně nejsou zrovna často používané postavy z mytologie, koneckonců toho na nich není ani moc zajímavého. Prokusování krků je tak nějak něco, co se od nich čeká, typické klišé. A možná právě proto se tato hledačka nestala jen obyčejným honem za porážkou krvelačných vampírů, ale celou dějovou linku kryje něco nám všem blízké a milé – láska.
Když se den střetne s nocí……A upír s lidskou kráskou se do sebe zamilují, nemůže se to obejít bez překážek. Vzhledem k „nezvyklému původu“ Artura by člověka snad ani nenapadlo, že zádrhel může být v rodiči, ale spíše v nějaké magii. Jenže hle, celý problém má opravdu tak jednoduchou příčinu. Pro Drákulu byla zdrcující rána už jenom skutečnost, že jeho syn nechce být upírem, a teď ještě navíc vztah s nějakou člověčí Evou? Ne, s tím se nejde smířit, ani když žijete věčně, a tím pádem na to máte vlastně docela dost času.
Arturova láska k Evě přivedla Drákulu ke geniálnímu plánu – když se z ní stane také upír, proč by pak chtěl být jeho syn člověkem? Jenže nic takového si ani jeden z milenců nepřeje, a nešťastnému osudu se společně postaví vstříc. Zní to sice jako běžný příběh u romantických hledaček, ale ta upíří přítomnost se opomenout nedá.
Doopravdové hraní za dvě postavyS ostatními romantickými hledačkami pojí tuto hru i něco dalšího, co nelze nechat bez kladné odezvy – hraní za obě postavy, tedy i za zachraňovanou Evu, která pasivně nečeká, až ji hrdinný Artur osvobodí z otcova područí. Tento prvek zde ale funguje skutečně překvapivě – nemáte přesně nalajnováno, kdy se máte přepnout na druhou postavu – dostáváte v tom volnou ruku. Dokud tedy za jednu postavu nevyčerpáte všechny dostupné akce, můžete součinně hrát doopravdy za obě.
Všude to skřípe a vržeTaky jste na upířím zámku, tak co čekat. Na prozářené lokace se opravdu nepodíváte. Naprostou většinu času se totiž budete pohybovat po strašidelném panství hraběte Drákuly, které je mrtvolné a neútulné, jak se na upíří sídlo sluší a patří. A ač si těch lokací projdete nespočet, přesto vám možná něco bude chybět, konkrétně větší rozmanitost místností. V některých fázích hry není sebemenší problém zabloudit podobně, jako by se vám to podařilo i na skutečném zámku.
Záludné hledačky a hlavolamyI bez hlavolamů by se tahle hra rozhodně řadila mezi ty obtížnější, ale s nimi? S nimi vás vyždímá do poslední kapičky krve. Některé mini-hry jsou sice až neuvěřitelně jednoduché, ale spíše počítejte s tím, že vaši šedou kůru mozkovou žádný odpočinek nečeká. Díky vyšší obtížnosti se i klasické hlavolamy zdají být jako úplně nové a neokoukané.

Zato hledačky jsou bohužel asi ta nudnější část hry. Jejich úrovně jsou příliš chaotické a podobné to je i s jejich frekvencí – někdy dlouho nic a pak, aby se skoro „neprotrhl pytel֧“. Jakmile se ale hledání omrzí, existuje naštěstí možnost přejít na poněkud odpočinkovější variantu – spojovačku.

Upíří rodinka s úchylkou na česnekNetopýři by se v upířím zámku dali čekat, ale česnek? A to navíc v každé místnosti? Každopádně spolu s dalšími objekty jde o sběratelské předměty, které posléze můžete směňovat za vizuální vylepšení. Pokud si chcete co nejvíce vyzdobit spodní panel obrazovky, tedy rozhraní inventáře, nevynechejte ani jednu paličku česneku. Netopýři vám pro změnu zajistí zrekonstruovaný hrad.
Dvojí zakončeníDěj bonusové kapitoly velice plynule navazuje na děj hlavního příběhu a zároveň ho povedeně zakončuje. Konec totiž můžete určit přímo vy – všechno to stojí na Evině, resp. vaší volbě, zda zůstat člověkem a přijít tak o svou lásku, nebo přijmout upíří život a zachránit milovaného Artura.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *