HLEDAČKY

Na stopě zločinu – Sběratelská edice

 

 
 
Jděte ve šlépějích Emily Meyerové z bostonského policejního sboru a čelte záhadnému případu deseti vražd. Půjdete po čerstvých stopách sériového zabijáka, a to za pomoci svých vlastních zkušeností a profesionálních vyšetřovacích metod.
Jste skoro na pokraji vyřešení případu, když tu se náhle někdo pokouší váš případ zamést. Obyvatelé Bostonu jsou nedávnými sériovými vraždami naprosto šokováni a vaší povinností je co nejrychleji postavit viníka před soud.
Během řešení mnoha hádanek, sbírání otisků prstů nebo dalších vzorků, budete díky různým policejním technikám podezřelému neustále na stopě. Když se ale z vašeho vyšetřování najednou stane otázka života a smrti, budete postaveni před největší výzvu svého života. Budou vaše detektivní dovednosti dostatečné, abyste přežili posmrtný život? Dokážete případ vyřešit?Vyzkoušejte své síly ve světě duchů, temných hádanek, zámků a šifer. Využijte pomoc senzibila, který vás přivede zpět na svět a vyřešte případ sériového vraha.
 

Vyřešte případ deseti vražd!
Buďte pachateli na stopě s pomocí profesionální laboratoře!
Čelte nezapomenutelnému dobrodružství v posmrtném životě!
Zjistěte, zda se dokážete vypořádat s duchy a magií!
Odhalte v bonusovém příběhu temná tajemství!

 
A co vás čeká v bonusové kapitole?I když to vypadá, že lidé okolo zloducha Garyho Fieldse, který měl na svědomí požár i sériové vraždy, a to v minulosti i přítomnosti (a který se navíc vydával za vašeho kolegu Franka Hilla), již konečně budou mít klid. Vždyť byl při potyčce s Emily Meyerovou shozen ve hlavní kapitole ze střechy. Situace ale má stále daleko k ideálu…
Těsně před tím, než ho navždy odnese čert, se dotyčný ocitl v Limbu, stejně jako dříve ve hře i Emily. Zde okamžitě začal pracovat na dokončení svých nových pekelných plánů, do kterých mu jeho původní oběť, paní Anna Fricková, opět velmi dobře zapadne, pročež ji unese opět, ale nyní ne proto aby ji zabil, ale aby do ní přenesl svoji duši před tím, nežli ta jeho navždy uvízne v Limbu. Jak se tu ale brzy dozvíte, věci zde fungují jinak, než jste zvyklí z vašeho světa a jediné, co na něj má vliv, je mocná Sluneční kuše. Najít ji v Limbu však nebude snadné… A tím méně zjistit, jak se s ní zachází!
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Každá hledačka je tak trošku o detektivní práci, ale jen málokterá nabídne pronásledování nezastavitelného sériového vraha, který si potrpí, aby jeho oběti dopředu věděly, že se blíží. Bostonská policie je ale přesto bezradná a zabiják bez jasného motivu pořád uniká.
 

Vaše detektivní práce začíná přesně tak, jak má začít. Tedy od začátku. Nafasujete forenzní soupravu pro sběr důkazního materiálu nebo stop a vydáte se do zapadlých uliček Bostonu, abyste policii konečně dali jméno nějakého podezřelého. Tisk totiž tlačí a nemít ani po 10 vraždách čeho se chytit a co oznámit, to veřejnosti příliš na klidu nepřidá.

Situace ohledně nulového postupu v případu je natolik zoufalá, že policie požádá o pomoc profesionálního senzibila. Pokud jste vůči takovým lidem sami skeptičtí, tak si vás vaše herní postava, detektiv Emily Meyerová, rázem získá – cítí to úplně stejně a nepotřebnost takového člověka taky dá najevo, i když je to zrovna jediná osoba, která je k ruce. Váš kolega, detektiv Frank, totiž akutně potřebuje na dovolenou. Až na ženskou, která všude vidí, cítí a slyší duchy tak na to jste zkrátka sami.
Hezky pomalu, krůček po krůčku
Hra si velice důsledně udržuje svůj detektivní punc, tudíž vám podobně důsledně rozmetá i očekávání o akčním ději. Klade důraz na mravenčí práci detektiva, na postupné skládání drobných dílků do jednoho celistvého obrazu. Aby se tenhle dojem posílil, bude po vás hra často chtít někomu pomáhat s jeho vlastně nicotnými problémy. Bez toho se dál neposunete. Vytáhnout odznak a křičet „JMÉNEM ZÁKONA!“ by taky určitě byla cesta, která se navíc podvědomě mnohdy nabízí, ale detektiv Emily je něžná ženská duše, takže pro ni nevýhodný obchod „pomoc za postup v případu“ akceptuje.

Kriminalistou se vším všudy
Čím se tahle hledačka odlišuje asi nejvíce, to je způsob získávání stop a důkazů. Nestačí vám jen kliknout a sebrat, ale potřebujete absolvovat celý proces. Třeba otisk prstu – nasvítit si ho UV světlem, abyste věděli, kde přesně je, nanést prášek, sejmout a poté porovnat pod mikroskopem s jiným. V reálu je sice daktyloskopie podstatně složitější a nemá podobu fajn minihry, která časem začne být trochu repetitivní, ale pro navození takového detektivního pocitu je to úplně dostačující. Jen ty potřebné věci mohly být v samostatném menu, tzn. mimo už tak často plný a nepřehledný inventář.

Jenže pak to přijde
A vy záhadnému vrahovi začnete dýchat na záda víc, než je mu příjemné. Dosavadní úspěchy ve vyšetřování vás přivedou nejen k jeho identitě, ale také do smrtelného nebezpečí. Tím však nebude jen on sám – duše Emily zabloudí do Limbu – světa snů a duchů, z něhož se bude muset neprodleně dostat, nemá-li v něm setrvat navěky. Naše paní profesionální senzibilka konečně bude platným členem týmu.

Tento okamžik představuje v ději zásadní zvrat. A nejen v ději, změní to prakticky celou atmosféru hry. Navíc pravděpodobně ve chvíli, kdy vám to nebude vůbec vadit, spíše to uvítáte. Pokud totiž detektivní a umírněnou atmosféru vysloveně nemilujete, může se vám ta kriminalistika časem přeci jen přejíst. Vlastně škoda, že hra v téhle mystické atmosféře nezůstala o něco déle, protože ten přechod zvládla výborně.

Boj v jiném světě jako bonus
Jaké by to bylo, kdyby tahle detektivní hledačka nebyla detektivní, zjistíte až v bonusové kapitole. Ta chytře poskytla dostatek prostoru, aby se pořádně předvedla i ona druhá, mystická stránka hry. Krom úplně nové (navazující) dějové linky se tak ke slovu dostala i odlišná atmosféra. Bonusová kapitola díky tomu spíše než jako pouhá nadstavba působí jako samostatná, kratší hra.

Kontrast mezi světem rozumu a záhad najdeme i v případě sběratelských předmětů – sbíráte jak fotografie věhlasných zločinců a detektivů, tak forenzní nástroje či tarotové karty. Trochu překvapí intenzita jejich výskytu – i přes vysokých počet najdete na většině lokací jen jeden. Jestli má na daném místě smysl hledat dál, vám ale řeknou hvězdičky nad inventářem.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *