HLEDAČKY

Otrávená dýka – Sběratelská edice

 

 
Zažijte napínavé dobrodružství spolu s odvážným Samem a jeho krásnou přítelkyní, princeznou Aurorou. Vydejte se spolu s nimi na napínavou cestu do království Aurelia. Pohádkový svět tohoto království je ve strašlivém nebezpečí, jakmile do něj vstoupí období renesance a nečekaný technický pokrok. Celá královská rodina čelí spiknutí a ocitá se v obrovském nebezpečí. Jen vy můžete vypátrat zpropadeného padoucha, jenž otrávil princeznu a vrátit ji zpět do bezpečí. Na pomoc máte odvážného a chytrého malého robota. Jedná se o jedinečného a nenahraditelného přítele, který dokáže číst myšlenky všech postav.
Tak neváhejte a vydejte se ihned za dobrodružstvím a statečně zachraňte Auroru!
 
Čeká na vás:

Neuvěřitelné a napínavé dobrodružství,
Krásná ručně kreslená grafika,
obdivuhodný malý a chytrý robotický pomocník 

A co navíc přináší sběratelská edice? Samozřejmě další hraní v bonusové kapitole! A co pro vás má nachystáno?
Princezna Aurora je bezpečně zachráněna. Na scéně se však objevuje nové nebezpečí. Samotná královna měla ošklivou nehodu a tradiční magie je na její zranění slabá. Spojte se s odvážnou kapitánkou Hermengildou a najděte zdroj mocné a kouzelné síly, která královnu uzdraví a s ní vrátí mír a klid celému království. Vzhůru za napínavým dobrodružstvím!
 
Požadavky: Windows, procesor 1650MHz nebo lepší, RAM 1024MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Samovi je pouhých 13 let, žije si životem obyčejného kluka, leč s neobyčejnou kamarádkou, samotnou princeznou Aurorou, s níž oslavuje svržení tyrana z trůnu. (Předchozí příběh možná znáte ze hry Železný princ). Radost z oslav jim ale příliš dlouho nevydrží. K princezně se přikrade tajemný muž v kápi, tasí otrávenou dýku… a na Auroru čeká osud takřka jisté smrti.

Ač bychom si to všichni přáli, zlo nikdy nelze definitivně porazit, pouze stáhne ocas a změní svou tvář. Ta je tentokrát bezejmenná, skrytá pod kápí, kterou by král rád strhl. I když zatím všechny stopy ukazují na mága Nostrama, je moudrému vladaři jasné, že to celé bude poněkud zamotanější. Věrný Sam je proto pověřen mága vypátrat a zjistit, na čí straně čaroděj stojí. Do křížku se tak dostávají dětská upřímnost a odvaha s vysokou hrou plnou nebezpečných intrik.

 
Pokud jste nehráli Železného prince, na něhož tahle hledačka dějově navazuje, může ve vás úvod vyvolat pocit, že skáčete do rozjetého vlaku. Jelikož ale jde jen o volné pokračování, tak tenhle dojem zase rychle odezní. Přijdete totiž jen o vysvětlení, kohože to porazili a proč se tak slaví. Příběh se jinak za minulostí příliš neohlíží. Jede si svou, jak to má být.
 
 
Netypické prostředí s pohádkovou atmosférou
Hra už zkraje osloví zpola středověkým a zpola industriálním prostředím, jež se perfektně hodí k pohádkové atmosféře, kterou boj udatného dobra plného ideálů se zákeřným a nebezpečným zlem rozhodně potřebuje.

Určitý podíl na budování ducha příběhu a prostředí kupodivu mají i postavy, respektive jejich vzhled či chování. Díky tomu je středověko-industriálně-pohádkový ráz světa smyšleného království Aurélie skutečně celistvý a jednotný, takže to i přes tak bizarní kombinaci nakonec není praštěná slátanina.

 
Své místo ve hře si tak našel kupříkladu roztomilý robot Kubík, který představuje řešení pro každou jinak nepřekonatelnou překážku. Fungováním se ale neodlišuje od podobných doplňků v jiných hledačkách. Situace, kdy jej máte použít, jsou tedy předem dané, a hra vás – abyste to měli jednoduché – k jeho použití rovnou vybídne. Nenechá vás se trápit, jaký předmět použít, což pro někoho ale bude znamenat „bohužel“.

 
Jednoduchá zápletka, dynamický průběh
Pokud na základě jednoduchého a čistého zpracování vizuální stránky budete očekávat podobně laděný příběh, tak se dočkáte. Nekomplikovaná, přesto však živá a nepředvídatelná zápletka si přímo notuje s atmosférou jako takovou. Jen vás občas bude zbytečně dlouho zdržovat na (z hlediska celkového děje a vašeho poslání) méně důležitých pasážích. A to i přesto, že velká část příběhu je schovaná do spousty poznámek, takže pokud rádi čtete, přijdete si na své.

 
 
Radši titulky nebo dabing?
Během některých scén bude zapotřebí se rozhodnout, zda se raději budete soustředit na titulky, nebo dabing (obojí v češtině). Pravděpodobně ale zvítězí dabing, a to hned ze dvou důvodů, kdy jeden z nich je zároveň příčinou k takovému rozhodování – výrazně podporuje pohádkovější část hry a vnímat ho oproti titulkům, které sem tam bývají napřed, je zkrátka snadnější. Kratší, akčnější scénky ale tímto neduhem netrpí.
 
 
Minihry a hledačky pro zabavení a odreagování
Nepočítejte moc s tím, že by se vám tady z hlavolamů a hledaček protočily závity nebo panenky, spíš je jejich očividným úkolem vás zabavit, umožnit vám si oddychnout. Četnost tzv. tak akorát spolu s menší inovativností je k tomu koneckonců ideální. Jestliže ale jste rádi průkopníky, rádi zdoláváte obtížné výzvy, kterým se ostatní raději vyhnou, tak vás výběr miniher pravděpodobně plně neuspokojí a zastesknete si alespoň po vyšší náročnosti.
 

 
 Bonusový obsah bořící tradici…
…a bohužel ve špatném slova smyslu. Bonusová kapitola vám sice nabídne jiný, plnohodnotný příběh z univerza Aurélie, aniž by jakkoliv tratila na přednostech vybudované atmosféry, ale ani společně s tapetami a skicami (které jsou díky použitému grafickému stylu opravdu zdařilé) to nezakryje dost možná jediné poměrně nezanedbatelné mínus – bonusový obsah totiž kapitolou navíc, sadou obrázků a melodií nejen začíná, ale také končí. Marně byste tedy hledali nějaké sběratelské předměty nebo bonusové minihry. Pokud tedy z extra obsahu nestojíte pouze o bonusovou kapitolu, ale i o další tradiční prvky, budete pravděpodobně zklamáni.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *