HLEDAČKY

Překažená svatba – Sběratelská edice

 

Pokud se stažení hry nedaří, klikněte prosím sem, zkusíme náhradní adresu pro stažení.
 
 
Tolik jste se těšili na blížící se svatbu, že vás ani nenapadlo, že by ji někdo mohl chtít překazit. Ani váš snoubenec, hodný a laskavý princ, netuší zhola nic. Zákeřný útok jeho po moci lačnícího dvorního čaroděje tak přichází jako blesk z čistého nebe. A vy se musíte pustit do napínavého dobrodružství, na jehož konci snad opět stanete po boku svého milovaného. A protože každá mince má dvě strany, i vy si v této jedinečné hře vyzkoušíte obě postavy, prince i jeho nastávající. Pomůžete jim řešit překrásně propracované hádanky nejrůznějších stylů.
Sběratelská edice je navíc přímo napěchovaná bonusovým obsahem: nalezená pírka vám umožní zkrášlovat nevěstin budoár, budete sbírat krásné sošky, sestavovat mozaikové okno, skládat dohromady útržky tajemného příběhu — a ještě mnohem víc!
Těšte se!

V bonusové epizodě si zahrajete za mořskou pannu,
Čeká vás spousta odměn k odemčení a chytře schovaných pírek k nalezení,
K dispozici budete mít průvodce hrou,
Široká kolekce herní hudby, obrázků na pozadí i uměleckých konceptů,
Bohatá škála promyšlených hádanek k vyřešení!

 
A co se děje v bonusovém příběhu? 
Přestože bylo zlo v hlavním příběhu nakonec po právu potrestáno, v následném příběhu Překažené svatby se ukáže, že padouši mají někdy tužší kořínek, než by se zdálo. A když se ještě k tomu nachomýtnou k mořské panně beznadějně zamilované do urozeného prince, může to dopadnout — jak už jsme řekli — všelijak. Pomozte krásné hrdince na cestě za štěstím a zlým čarám jednou provždy zatněte tipec v napínavém příběhu plném hádanek, černé magie a lásky, která naštěstí vždycky nakonec zvítězí.
 
Požadavky: Windows, procesor 1650MHz nebo lepší, RAM 1024MB, DirectX, Grafická karta 500MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.

 
 
RECENZE HRY PŘEKAŽENÁ SVATBA
 
Titul Překažená svatba, který vám o sobě mnohé prozradí už svým názvem, si předsevzal, že nebude hráče ničím překvapovat, ale raději se bude soustředit, aby jim nabídl tak nějak vše, co od současných hledaček lze očekávat. Pokud sázíte na stejnou kartu jako tahle hledačka, zklamáni nebudete. 
 

 
Pohádkově romantická atmosféra
Tématika hry se plně podřídila ústřednímu motivu příběhu – romantické lásce dvou lidí, kteří by se kvůli rozdílnému společenskému postavení nikdy milovat neměli, ale přesto si hodlají jít za svým. Trochu pohádka, že?

Atmosféra scenérií ale „trochu“ povyšuje na „úplně“. Nechybí jim nic. Obzvláště velice zdařilé je výtvarné provedení venkovního prostředí, které působí velice autenticky. Lví podíl na tom má dokonale propracovaná vegetace a nasvětlení.

Celkový dojem z designu prostředí zdařile podtrhuje základní rysy pohádek. Takový ten typický optimismus, naivitu a jasné vymezení dobra a zla. Je jedině dobře, že hra nejde čistě stylem přeslazené romantiky, ale vhodně použila i pohádkové prvky. Navíc mile překvapil hudební doprovod, který opět není zbytečně romantický, ale působí spíše relaxačně, a někdy dokonce vznešeně a velkolepě. Jak se na království koneckonců sluší a patří.
 
Když láska hraje prim
U příběhu narazíte na možný důvod, proč tahle hra nepřináší pouze lásku a překážky v jejím naplnění, ale i jiné prvky, typické pro pohádky – byl by to bez nich pouze neslaný a nemastný kýč. Takhle má celé podání děje nějaký šmrnc, kouzlo a občas i spád. Příběh zkrátka díky tomu dostal jakési mantinely, takže víte, co od něj očekávat a jak se naladit.

Každopádně nemá smysl na celý děj vznášet vysoké nároky. Nemá šanci vám je splnit. Romantické zápletky bývají buď velmi, ale velmi komplikované, nebo naopak přímočaré, průhledné a předvídatelné. A v případě Překažené svatby, tedy hry, kterou za půl dne dohrajete, platí naneštěstí druhá varianta. Nějaký komplot není zkrátka kam nacpat.

Přidanou hodnotu ale v rozhovorech přesto najdete. Postaraly se o ni možnosti výběru, jak bude dialog dál pokračovat, a český dabing. Vybrat si, o čem dalším se vám postava rozpovídá, je dobré zpestření, jen škoda, že nakonec stejně musíte využít všechny možnosti. Volnost tak máte pouze v pořadí. Znatelně výraznější výhodou je tak spíše onen český dabing, který je na úplně běžnou hru u většiny postav vážně podařený. Akorát se zdá, že ta kvalita asi nikdy neklapne u všech postav, neboť aby babička zněla jako ani ne 30letá žena? To už je docela úlet. Ke zbytku postav, zejména záporákovi, se jejich hlas hodí prostě podstatně víc.
 
Dvě hratelné postavy
Za asi nejvýraznější odlišnost oproti většině hledaček lze považovat hraní za obě hlavní postavy – prince s drsným jménem Siegfrid a jeho nastávající, služku Odette. Ve výsledku je to ale spíše detail, který na hratelnost nemá větší dopad. „Pouze“ vás přiměje udržet přehled o více lokacích a v hlavě si roztřídit, co patří k jaké postavě. Na obou postavách vás ale možná zaujme ještě něco jiného – kontrast v jejich grafickém zpracování. Princ vypadá jako typický pohádkový princ, kdežto Odette jako normální náctiletá dívka z naší moderní doby. Mohlo to působit jako pěst na oko, avšak světe, div se, ono jim to spolu sluší tolik, až to v člověku probouzí ještě větší chuť těm dvěma pomoct.

 
Velké rozpětí obtížnosti
Pokud patříte k detailistům, kteří ostře sledují logiku hry a její celkový balanc, tak tahle hledačka si vaši pozornost získá nakonec způsobem nastavení obtížnosti, která se během hraní dokáže rapidně měnit. Jde hlavně o způsob, jakým se této změny vývojáři rozhodli dosáhnout – očividně si neřekli, které pasáže budou složité a které jednoduché, ale šli na to úplně jinak – udělali jednotlivé části hry natolik rozmanité, aby za pohyblivou obtížnost nemohla přímo hra, ale mozkové buňky hráče. Aneb jak mu co sedne.

 
Osvědčené hledačky a mini-hry
Podobná slova by se hodilo použít i u hledaček a mini-her, do kterých se tuto rozdílnou obtížnost také podařilo zapojit.

Hledaček i mini-her není moc, ale ani málo. Jejich počet je příjemný, takže zbytečně neotravují či nezdržují, a naopak poskytují hráči výzvu tehdy, kdy je na ni připraven. Co se týče výběru, nečekejte přehlídku inovativních mini-her, spíše počítejte s hitparádou již dobře známých a prověřených hlavolamů. Jestliže vás obvykle baví v jiných hledačkách, můžete mít jistotu, že vás budou bavit i zde.

 
Bohatý bonusový obsah, byť nepřekvapivý
Kdybyste měli najít společné znaky obsahu sběratelských edic hledaček, najdete několikero shodných prvků – bonusovou kapitolu, alespoň dva druhy sběratelských předmětů, tapety, soundtracky a nějaký ten budoár, do něhož můžete postupně pořizovat všelijaké vybavení. Překažená svatba se tohohle standardu drží maximálně poctivě – nabídne vám vše, co od sběratelské edice běžné hledačky čekáte, ale nic nového. Jednoduše se nese v duchu zbytku hry – pro hráče, kteří si chtějí užít zažitou zábavu ideální volba, pro hledačkové dobrodruhy průměr.
  

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *