HLEDAČKY

Romeo a Julie – Sběratelská edice

 

 
 
Tragický osud této romantické dvojice zná snad celý svět. Nešlo by jej zvrátit?
I když se podařilo století trvající spor Monteků a Kapuletů urovnat, stále jejich láska rozhodně nemá na růžích ustláno. Ze stínů minulosti se totiž vynořil muž, který se považoval za osudovou lásku Juliiny matky. Ta si nakonec zvolila za muže následovníka rodiny Kapuletů, s nímž počala dceru Julii. Radosti z narození dcery si ale neužila – zemřela již při porodu. Tajemný muž byl smrtí své vyvolené natolik zdrcen, že je nyní přesvědčen, že za to musí Julie i celý její proklatý rod Kapuletů pykat!
Pomůžete mladému Romeovi zachránit jeho životní lásku, nebo je necháte oba napospas tragickému osudu?
 
Ve hře na vás mimo jiné také čeká

Hromada sběratelských předmětů, které vám přiblíží dílo věhlasného W. Shakespeara,
Mince, za které můžete zútulnit Juliin pokoj,
A úchvatné scenérie, nákresy či uším lahodící hudba!
Navíc se díky příručce nemusíte už bát, že byste si ve hře někdy nevěděli rady!

 
V bonusové části navíc příběh graduje. Co se bude dít?
Už už si Romeo s Julií mysleli, že je čeká sladký život plný lásky a klidu. Žádná jiná představa však nebyla dál od pravdy. Do jejich životů se opět začal drát hlas pomsty – Julii někdo otrávil a Romeo skončil neznámo kde! Převtělte se do jejich věrného přítele Merkutia, vyhledejte mocného mága Oktávia a zachraňte zamilovanou dvojici před trpkým koncem!
 
Požadavky: Windows, procesor 2500MHz nebo lepší, RAM 2048MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
On ji miloval na život i na smrt, ona mu to nikdy neopětovala. Nikdy by nebyla jeho. Osud i její srdce tomu totiž chtěly jinak – za muže nakonec pojala dědice zrůdného rodu Kapuletů, s nímž počala dceru Julii. Nebohá dívenka se tak nevědomky stala symbolem nenávisti, pomsty a neopětované lásky.
 

Dá se říct, že hledačkovému Romeovi s Julií přály hvězdy mnohem víc než tomu Shakespearovskému. Jejich rody se dokázaly usmířit, než stačil jediný z milenců zbytečně zemřít, a svazek Romea a Julie se tak mohl dočkat požehnání. Jenže když ne nesvár Monteků s Kapulety, tak co jiného by jejich sňatku mohlo bránit?
 

Odpověď leží daleko… ve 20 let dávné minulosti, kdy zahořel Juliin plamínek života, avšak matčin vyhasl. Její smrt při porodu nezasáhla těžce jen lorda Kapuleta, ale také dalšího muže, v němž se po dlouhé roky hromadil žal v podobě vzteku, nenávisti a chuti po pomstě všem Kapuletům. Hněv nejtvrději dopadne právě na Julii, která svým příchodem na svět jeho milovanou ženu zabila.
 

Vstříc hrozbě. Společně
Z Romea už od pohledu vyzařuje romantické založení, stejně jako z jeho krásné Julie. Společně jsou jako dvě éterické hrdličky, ovšem s odvahou, jíž by se mohl pyšnit i leckterý válečník či hrdina.
 

 
Jeden druhému jsou v časech příkoří největší oporou. Koneckonců jedno tělo, jedna duše, říká se. Možná proto si také můžete zahrát jak za Romea, tak Julii. Vlastně přímo musíte. Romeo nedá ani ránu bez Julie, Julie zase bez Romea… a vy ani bez jednoho.
 
Romantická Itálie
Čím více celý příběh rozkryjete, tím častěji vás pravděpodobně bude napadat, jestli vůbec bylo zapotřebí stavět to na motivy věhlasného Shakespearova dramata. Změňte si názvy rodů a protagonistů a zjistíte, že nebylo. Zbude vám jenom jediný odkaz na původní dílo – zasazení do stejného prostředí.
 

 
Těžko hledat něco romantičtějšího než prosluněnou Itálii, navíc umístěnou do renesanční epochy. Interiér domů i venkovní scenérie působí bohatě a propracovaně. Přesto si ale udržují určitou intuitivnost, takže je velice snadné se v nich zorientovat a tempu hry nechybí plynulost.
 

 
Minihry na každém kroku
V každé z lokací je připraveno obvykle hned několik hlavolamů a miniher, až to působí, že narážíte na jednu minihru za druhou. Většina z nich je založená čistě na logice, čekejte tedy spíše různé posouvání, přesouvání a otáčení v předem naplánovaných tazích. Některé mohou dát zabrat, více než na kolik síly stačí, obzvlášť pokud si tenhle kousek střihnete večer po práci. V takový okamžik se hodí sáhnout po tlačítku, které minihru přepne do snadnější obtížnosti.
 

 
Příběhové hledačky
S celou zápletkou, vč. jejího kontextu, se hráč seznamuje skrz mimo jiné skrz hledačky. Úkolem v nich je buď hledat, kam co patří, nebo nalézat předměty zvýrazněné právě v pasáži vyprávění.
 

Tyto hledačky ale tvoří menšinu. Většinově se přeci jen setkáte s klasickým hledáním podle seznamu, které můžete kdykoliv obejít pomocí spojovačky.
 

 
Všechno, jak má být
Romeo a Julie rozhodně není inovacemi a experimenty narvaná hledačka. Spíše neochvějně kráčí po cestě prošlapané mnohými předchůdci. Už hraní hlavního příběhu v tomhle dokáže solidně přesvědčit – nabídne úplně vše, co lze od běžné hledačky čekat, bez nějakých vad navíc. Na oplátku na ní možná nenajdete nic, co by vás přímo posadilo na zadek. Je to zkrátka sázka na osvědčenou jistotu.
 

To se týká i bonusové části, jež obsahuje typicky několik sběratelských předmětů (kupříkladu svitky s úryvky ze Shakespearových děl) a bonusový příběh. V něm musíte zachránit Romea s Julií znovu, před další hrozbou. Jelikož je ale i zde bonusová kapitola značně kratší oproti hlavnímu příběhu, při jejím hraní můžete počítat už jen s jednou hratelnou postavou a krapet přímočarým dějem.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *