HLEDAČKY

Růže života – Sběratelská edice

 

 
 
V zemi prince Jonatána roste zázračná Růže života, která má moc uzdravení. Potřebuje ji nejen princ, ale i celé jeho království. Nyní se však Růže života zmocnila zlá a temná čarodějnice Klaudie, jež ji chce využít jako studnici svého věčného mládí a krásy. Ukradené bohatství teď střeží její temná síla. Vy však zázračnou růži potřebujete. Váš otec je těžce nemocný a Růže života je to jediné, co mu vrátí jeho síly a zdraví. Pomozte princi Jonatánovi v boji proti zlé čarodějnici Klaudii a zachraňte nejen svého otce, ale i celé princovo království.
Vysvoboďte Jonatána a jeho sloužící z kruté kletby. Hledejte a sbírejte motýlky, portréty a magické předměty ukryté ve hře. Získejte ocenění za skvělou hru. Bavte se. Ale pozor: nemoc vašeho otce se zhoršuje, čas běží. Vydejte se na pomoc hned teď. Hodně štěstí!
 
Sběratelská verze hry obsahuje bonusový příběh navíc. Na co se můžete těšit?
Už to vypadalo na happyend, když tu… Vaši dcerku Narcisu někdo proklel stejnou kletbou, která dříve postihla celé království. Sled nešťastných událostí jako by neměl konce… Princ Jonatán, veden nejasným tušením, vyrazí do boje s odvěkou protivnicí, čarodějnicí Klaudií. Ovšem zdá se, že je to složitější… Klaudie podle všeho tentokrát neškodila – má svých starostí dost a dost, život vrány není zrovna peříčko. Je tedy otázka, kdo za vším stojí a kudy na to… Přijdete záhadě na kloub? Nebo zůstane nebohá Narcisa prokletá až do skonání světa?
 
"Letsplay" ze hry Růže života

 
 
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Za sedmero horami a sedmero horami rozkládala se země prince Jonatána, v níž rostla růže. Ne že by jinde růže nerostly, ale žádná jiná není tak zázračná jako tato. Krom schopnosti uzdravovat má také moc udržet vše živé navěky věků krásné. Není tedy divu, že po ní lační i temné síly.
 

Hra vás už v samém úvodu kompletně seznámí s tím, jak se věci mají – otce jedné z postav, za které hrajete, sužuje smrtelná nemoc doprovázená fakt otravným kašlem. Z pozice dcery Beáty tedy sebevědomě vyrážíte hledat legendární Růži života… jenže to by ji mezitím shodou okolností nesměla ukrást mamonářská čarodějnice. Vaše výprava do dalekých krajů je tímto odsouzena k nezdaru ještě dříve, než překročíte práh domu.
 

 
Cirkusový princNaštěstí pro vás si čarodějnice svými činy – krádeží Růže a zakletím princových poddaných do zvířecí podoby – zadělala na pořádnou vlnu odporu. Takřka na každém kroku najdete nějakého spojence. Stačí se podívat přes kouzelný rám, abyste spatřili lidskou podobu svého dočasného zvířecího společníka.
 

Vaším nejmocnějším spojencem však bude přímo pán Jonatán. Jen ho nejprve musíte vysvobodit z krutého zajetí cirkusu, kam ho čarodějka prodala. Jako kdyby ji nestačilo ho „jenom“ proklít a znetvořit.
 

Ani jeden nesmí zklamatNotná dávka podpory se vám bude velice hodit. Hrajete rovnou za dvě postavy – jak Beátu, tak Jonatána. Oba mají své břímě a své poslání, které musí splnit. Selhání Beáty by znamenalo konec pro jejího otce, selhání Jonatána pak záhubu pro jeho zemi. Možná to zní děsivě, ale misky vah jsou po celou dobu výrazně nakloněny na stranu dobra. Snahy čarodějnice vás zastavit jsou spíše tragické.
 

Růže, kouzla, umění… a motýliNa každé z výtvarně působivých lokací naleznete nejednu stopu po kouzlech, růžích a motýlech. V minihrách, v scenériích, jako předměty… jsou všude. Hře to dodává velice klidnou, mírumilovnou atmosféru. Místy až pohádkovou.

Nejen tyto motivy jsou navíc ve formě sběratelských předmětů. Sbírky jsou zde trojího typu: magické artefakty, všemožné druhy motýlů a živé obrazy. První jmenovanou kolekci klidně můžete vynechat, ale zbylé dvě už svůj přínos nepochybně mají.

Obrazy vám vyjeví základní informace o jednotlivých postavách, takže se mnohem snáz zorientujete ve vzájemných vztazích a rolích, a kompletní sbírka motýlů vám odemkne další obsah v sekci bonusů. Jelikož se jak motýli, tak obrazy hledají poměrně jednoduše, není důvod si tohle nechat ujít.
Hravý konceptObčasné logické mezery v příběhu účinně zalepuje četnost miniher a nápaditost hledaček.

Když se podíváme čistě na minihry, tak jde o minihry v pravém slova smyslu. Krátké, zábavné proložení, navíc nijak náročné – snad u žádné z miniher se nezapotíte. Může jít o skládání, přesouvání, otáčení… cokoliv. I když troška toho logického přístupu samozřejmě přijde vhod, není to čistě o něm.

U hledaček už je však obtížnost proměnlivá. Svůj podíl na tom pravděpodobně bude mít, jak vám která sedne – jejich výběr je opravdu rozmanitý, až by se dalo říci, že žádná není stejná. Připravte se proto nejen na hledání podle seznamu či siluet anebo kombinace obojího, ale také na spoustu dalších typů, kdy některé z nich dokonce působí jako minihra. Krmení zvířat, hledání správné cesty… hledačky jsou zde zkrátka balením dobrých nápadů tzv. od všeho něco.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *