HLEDAČKY

Smrtonosná zbraň – Sběratelská edice

 
 
 
 
Vzali mu milovanou práci, on jim vezme život. Stará křivda dřímající v bývalém agentovi Ligy spravedlivých nyní roztáčí smrtonosné soukolí msty!
Organizace už dál nehodlala nadanému inženýrovi tolerovat vývoj jeho zločinných vynálezů. Zbraň, která měla sloužit jim, tak teď svou hlavní míří přímo na ně. Nemyslete si ale, že by vás k takovému případu někdo volal, kdyby šlo jen o ledabylou pistoli. Tahle hračička totiž z lidí nemilosrdně vysává život!
 V této hledačce vás čeká od začátku až do konce hra o čas. Osud všech členů Ligy je ve vašich rukou! Zhatíte padouchovi ohavné plány?
 

Navštivte nádherné scenérie,
Hledejte na nich zajímavé sběratelské předměty,
Vychutnejte si vyladěnou hudbu a propracované tapety,
S podrobnou příručkou se navíc nemusíte bát, že se ve hře ztratíte.

 
A co se bude dít v bonusovém příběhu navíc?
V bonusové kapitole se sami můžete přesvědčit, že svět starými křivdami přímo překypuje! A ani tato si nenese podobu pouhých nenávistných myšlenek… Městem se šíří toxin, který v lidech mrknutím oka probouzí nezvladatelnou agresi. Kdo za tímto důmyslným plánem stojí? A jaký je jeho motiv?
Odhalte tajemnou osobu viníka a hlavně, dopadněte ho dříve, než bude pro celé město pozdě!
 
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Jaká je práce supertajného agenta pro ještě tajnější organizaci? Pro celý svět jste nikým a záře reflektorů se na vás neotočí, ani když ho zachráníte. Musíte se spokojit s dobrým pocitem z perfektně odvedené práce.
Jelikož je hra Smrtonosná zbraň čistokrevná hledačka, nálož dynamické akce s povolením zabíjet nebo ustřelováním muších křídel nečekejte. Společenství Ligy spravedlivých vám za to poskytne výbavu, za jakou by se nemusel stydět ani lecjaký sci-fi kousek. I přes veškeré technické vymoženosti je ale vaší hlavní zbraní vaše šedá kůra mozková. Bez ní nevyřešíte ani rébusy nutné k tomu, abyste se dostali alespoň z ústředí, natož abyste spasili svět před šíleným vědátorem.
 

Váš cíl: lidská dotčenostPro Ligu spravedlivých kdysi pracoval inženýr. Nadaný, ale také nelidský a nevyzpytatelný. Pro šéfa sice bylo těžké rozhodnutí připravit organizaci o takový talent, ale riskovat uvnitř společenství časovanou bombu také nehodlal. Jen bylo poněkud naivní, že by si to ambiciózní inženýr nevzal k srdci… více, než je zdrávo. I přes jeho projevy krutosti ani samotný šéf Ligy z nějakého důvodu nevěřil, že by se snížil k osobní vendetě, během níž by nejraději vyhladil lidstvo.
 

 
Všechno tajné, ale ne pro vásVe hře vás obklopí různě skloňované slůvko „tajné“, obzvláště ve spisech. Ty koneckonců k agentské prácičce patří. Jenže pro vás není tajného vůbec nic. Bohužel ani dějová linka těch tajností pro vás z pozice hráče moc nenachystala. I když se zloduch vážně činí v kladení nástrah, jež vás mají zbrzdit, ten pocit, že svou postavu necháváte nést na vlnách osudu ne a ne přijít. Ba naopak – vždy to máte pevně v rukách.
 

Postavy s vlastními charakteristickými rysyPříběh je zajímavější spíše z pohledu zúčastněných postav. Jejich rysy se v žánru hledaček běžně nemá smysl zabývat, ale zde mají něco do sebe. Nejspíše díky tomu, jak do detailu splňují představy a očekávání, která od nich s největší pravděpodobností budete mít, když vezmete v potaz jejich pozici v Lize.
 

Vezměme si jako příklad samotného šéfa agentury – Alberta. Je to jen kreslená postavička, navíc s občas podivnou animací pohybu (jako ostatní postavy), ale přesto z něj vyzařuje určitý charakter, který z něj dělá člověka na svém místě. Je to přesně ten typ, u kterého byste vypsali sázky, kdo ho dokáže rozesmát, zatímco on se skálopevně drží svého racionálního způsobu myšlení. Pro nějaké emoce u něj není místo. Jakožto ředitel tajné agentury si rozhodnutí vykonaná na základě pocitů a dojmů přeci jen nemůže dovolit.
 

Podstatně zajímavěji a věrohodněji však působí Jack – je to přesně ten typ padoucha, s nímž svým způsobem soucítíte. Tedy pokud se zaměříte nikoliv na jeho činy, ale motiv. Lize byl připraven obětovat všechno, měl maximální zájem o to, aby měla nad všemi hrozbami navrch, leč odměnou mu byl vyhazov z agentury… kterou až dosud považoval za svou rodinu. Necítili byste se na jeho místě také zrazeni?
 

Reálné i šílené vynálezySuperagentskou atmosféru nepodporuje jen Albertova kamenná tvář, velkým dílem k tomu přispívá i hezká sbírka všelijakých věciček s krajně nejasným využitím. Stačí trocha pozornosti a můžete ji klidně mít celou – hledat sběratelské předměty není v této hře vůbec složité, většinou vás přímo praští do očí už jenom díky odlišnému barevnému kontrastu. Jakmile předmět získáte, budete si o něm moct počíst více. Asi klasika, ke které netřeba nic dalšího dodávat.
 

Hledačky a minihry: solidní průměrMinihry i hledací scény plně vystihují dvě slova: tak akorát. Takto se dá ohodnotit jejich počet, obtížnost i pestrost výběru.
 

Budete s nimi přicházet do styku tak často, že než si stačíte říct „Tak kdy bude nějaký další hlavolam?“ pustíte se do rozlouskávání další výzvy, ale zároveň vás jejich intenzita nebude zbytečně vyčerpávat.
 

Co se pomyslného výběru miniher a hledaček týče, je opět nastavený spíše tak, aby hráč nebyl otrávený řešením pořád stejných hlavolamů a hledáním v pořád stejných hledačkách. Není to tedy nahodilá směsice různých nápadů na různé minihry.
 

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *