HLEDAČKY

Snomor 1 – Útěk ze snu – Sběratelská edice

 

 
 
Už jako malá holčička Laura od svého otce slýchala, že je výjimečná. Zemřel však předčasně, a tak nestihl Lauře říct vše. Na památku má Laura od něj schovaný zvláštní amulet. Lapač snů, který ji chrání před nočními můrami.
Jak šel čas, Laura dospěla a stala se renomovanou umělkyní. Je právě na úspěšném hudebním turné, když tu lapač snů zmizí. Laura přímo uprostřed koncertu upadá do mdlob. Přivolaní lékaři jen bezmocně krčí rameny. Spánek je neobvykle hluboký. Nedokáží Lauru vzbudit a vrátit zpět do života. Jedinou a poslední nadějí se zdá být odborník na spánek, profesor Lang. Staňte se asistentem profesora Langa a pokuste se Lauru zachránit! S pomocí profesorova vynálezu stroje snů se vydáte na nebezpečnou výpravu do Lauřina podvědomí. Nejdříve ji musíte ve spletitém snovém světě najít, a poté pochopit důvody jejího nezvykle silného spánku. Teprve pak ji můžete osvobodit a probudit z ošklivého snu.
Zničte noční můry jednu po druhé. Následujte stopy a vodítka, které vám Laura ve snovém světě zanechává. Budete-li úspěšní a vytrvalí, naleznete ve světě snů nejen pomocníky, ale také strůjce tohoto ďábelského spiknutí, zlého Snomora. Co je jeho cílem? Proč je Laura výjimečná a proč se ji Snomor snaží získat a využít? Hledejte odpovědi! Vydejte se na náročnou záchrannou výpravu právě teď. Zastavte zlo a vysvoboďte nebohou Lauru!
 
Ve hře na vás čeká:

Napínavý příběh,
Krásná grafika,
Český dabing

 
A co vás čeká v bonusové části hry? Kromě dalších bonusů také další hraní! A o co jde?
Jednu oběť zlovolného Snomora jste sice zachránili, má však ve spárech ještě dva další nevinné – a tentokrát je silnější, než kdy dřív. I vy však máte nové spojence a spolu s nimi jej jistě přemůžete. Pomozte novému hlavnímu Strážci snů chopit se moci, vypátrejte tajemné Pozorující v sadě fantastických nových lokalit a zachraňte lidstvo před vládou nočních můr.
Dále získáte 8 bonusových lokací, tapety na plochu, originální nákresy tvůrců hry, hudbu ze hry, malou zoologickou zahradu, obchod a trofeje ze hry.
 
Požadavky: Windows, procesor 2GHz nebo lepší, RAM 1024MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Její dětské noční můry ji v dospělosti dohnaly. Nyní je Laura nevysvětlitelně v kómatu a nikdo si s jejím stavem neví rady. Tedy téměř nikdo. Péče o ni se ujal profesor Lang, který se domnívá, že by jí mohl se svým strojem snů pomoci. Ani on však netuší o boji o přežití, který se v Lauřině hlavě odehrává.
 

Profesor ve stínu pomocníkaTak věhlasný a nadaný profesor, přitom všechno směle nechává na vás – anonymním asistentovi, který má rozplést opravdu hustou síť Lauřiných snů. Než se ale do toho pustíte, čeká vás taková přeci jen „asistentštější“ práce, a to poklizení celé laboratoře. Najít v takovém chaosu tři pojistky totiž chvíli zabere, což sami vytušíte už v okamžiku, kdy uvidíte např. pečlivě zatlučený šuplík. Úvodní lokaci zkrátka jen tak neprofrčíte.
 

 
Proměnlivě obtížné a bohaté lokace
Celá hra je postavená tak nějak zvláštně, nejvíce se to odráží na zpracování lokací. Prozatím opomiňme jejich grafickou stránku, protože tady jde spíše o koncept, respektive to, jak jsou uspořádány. V každém úseku hry se budete muset znovu rozkoukávat, nikdy nestihnete získat pocit, že už jste se do této hry dokázali „zajet“ a adaptovali se. Může za to jejich různorodá obtížnost a variabilita možných akcí. Některá místa se neuvěřitelně rozvětvují, až se v nich klidně na okamžik ztratíte, a na jiných lokacích je cesta dál více než jasná. Podobné je to s možnostmi, co na daných místech můžete dělat – někdy to je jedna dvě věci, jindy jich je nespočet. To všechno se ve velké míře dokáže postarat o dosti solidní výzvu.
 

 
Prostředí hry
Zajímavé abstraktní pojetí lokací potěší ponurým a duchem, čemuž také nahrává velmi zdařilý dabing s mnoha uvěřitelnými postavami. Citlivý dabing je obzvlášť fajn při animovaných scénkách, kdy dodává "šťávu".

 
Dejte mi moje hledačky!
Kde jsou? Nikde nejsou. Teď, když to víte, nebudete na ně zbytečně čekat, kdy se konečně nějaká objeví. Celá hratelnost se opírá o obtížnější lokace a neméně náročné hlavolamy. Ty jsou obvykle v podobě nějaké skládačky. Sem tam se také dá narazit na různé vedlejší minihry, jejichž obtížnost je pro změnu výrazně nižší.

 
 
Tip vždy nespasí
Nutno říci, že v běžném režimu (na výběr máte ještě speciální) se tip dobíjí skutečně rychle. Jen vám někdy nemusí být schopen poradit. Nevědomky ho můžete oblbnout – pokud z nějakého místa vysbíráte předměty, ale na nějaký zapomenete, tip vás k němu už nenavede, takže vás čeká listování příručkou.
 
 
Příběh dobrý, ale v ústraní
Celá dějová linka je poměrně jednoduchá – postupně ve snových říších osvobozujete části duše Laury a bojujete s obávaným Snomorem. Jednoduchá ale v dobrém slova smyslu, tedy ne primitivní. Ten, kdo ten příběh dělal, věděl, co z něho lze vymáčknout, takže ho podal zdravým, nekýčovitým způsobem. Chytře se také zaměřil spíše na minulost hlavní postavy, jež je hráči prezentována skrz zápisy v deníku, které si sám postupně shromažďuje.

Příběh jako takový ale přesto není při hraní příliš na očích, bůhvíproč. Jde o rozumný průměr, který by si zasloužil alespoň o pár dialogů navíc. Místo toho je jeho formát takřka zopakován v bonusové kapitole, která mu pro změnu nabízí až příliš prostoru – děj je dobrý, ale ne natolik ohromující, aby se plně uplatnil i v bonusovce, jen s drobnými odlišnostmi.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *