HLEDAČKY

Soumrak nad Palermem – Sběratelská edice

 

 
  
Znáte Ligu spravedlivých? Tato tajná organizace Vás právě kontaktovala. Chce vás za nového člena. Je to pocta, ale skrývá se za ní spousta nebezpečí. Právě na vás čeká nelehký a nebezpečný úkol…
Je třeba udělat pořádek ve městě, které prostupuje zlo v podobě oživlých soch, jež touží po zmaru, moci a zločinu a opájejí se všudypřítomnou zkázou. Zastavte jejich temnou ničivou sílu a uveďte svět zase do pořádku. Dokažte Lize spravedlivých, že potřebuje právě vás, v této hře plné vzrušujícího dobrodružství a pátrání po skrytých předmětech.
Na co se můžete navíc těšit ve sběratelské verzi hry?Vrátíte se o několik let dříve a poznáte agenta Harryho. Ten kdysi v Egyptě potkal šíleného vědce, který zde spřádal své nekalé plány. Co se tehdy stalo? To je právě na vás, abyste to vypátrali. Vydejte se na cestu plnou nástrah a úkolů a vyluštěte zapeklitou záhadu. Hodně štěstí!
 
A ještě…

Strategickou příručku, která vám pomůže při „zákysech“ ve hře
Krásné spořiče obrazovky
Tapety na plochu Windows

Tak vzhůru do Palerma! I když je zde horká půda, zábava to bude famózní!
 
 
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Nad prosluněným Palermem se stahují mračna a italská idylka se mění v noční můru. Sochy nevysvětlitelně ožívají a pustoší město. Všichni z Palerma utíkají, seč jim síly stačí. Tajná organizace Liga spravedlivých se jako jediná hodlá této hrozbě postavit čelem, jenže trpí nedostatkem talentů – potřebuje nového superdetektiva, a to co nejrychleji.
 
Tím se samozřejmě stanete vy. Již v úvodní sekvenci na vás čeká série zátěžových hlavolamů a hledání, které organizaci ukážou, jestli máte na to zachránit svět, a vám krásně prozradí, co od celé hry můžete nebo někdy přímo musíte očekávat. Sotva hra začne, vyskočí všude nezvykle velký počet hlavolamů a mini-her. „Chtějí si mě vyzkoušet, tak to do mě takhle perou,“ říkáte si. Minuty hraní utíkají, vy jste do organizace už dávno přijati a množství mini-her neustává, možná až ke konci. Jsou totiž nosnou konstrukcí výzvy a jedinečnosti, kterou by měla každá hledačka nabídnout.

 
Kam nešlo propašovat plnohodnotnou mini-hru, tam vývojáři nasadili alespoň jakési mini mini-hry, jež řešíte pouze v jakémsi podokně, obvykle bez jakéhokoliv návodu – princip snadno pochopíte stylem „kouknu a vidím“. I přes vysoký počet mini-her se podařilo udržet určitou pestrost, byť nutno říci, že na své si tentokrát přijdou obzvláště milovníci různých skládacích hlavolamů, jež jsou leckdy v celé hledačce to jediné, co je složité.
 
Těmto mini-hrám byl dokonce vyhrazen i samostatný herní prvek – identifikační kufr, zbraň každého detektiva Ligy spravedlivých. Po vložení důkazního materiálu anebo neznámého předmětu, o němž se chcete (potřebujete) dozvědět více, se vám obvykle zpřístupní mozaiková či puzzle skládačka. U některé se stačí k řešení proklikat, u jiné budete muset vysledovat logiku a tu posléze uplatnit, abyste nad hlavolamem nestrávili více času, než je záhodno.

 
Respektování logické návaznosti a intuitivní hraní
Soumrak nad Palermem je jedna z hledaček, které i když si nastavíte na nemyslitelnou obtížnost (režimy jsou zde klasické – běžný, pro pokročilé, zapeklitý a vlastní), pořád budou velice příjemně zvladatelné. Důvodem je logické používání nalezených předmětů a snadné zorientování se v jednotlivých lokacích. Vaše vlastní intuice vám tak bez větších průtahů prozradí, co s danou věcí dělat. Mnohdy dokonce rovnou. Inventář se nezahltí a tipy prakticky ani nebudete potřebovat.
 
 
Dobře známé hledačky
Naproti tomu nečekejte žádné zázraky ani nové prvky u hledaček. Poskytnou vám zkrátka v plné míře pouze to, co by měly. Připravte se tak na hledání dobře zamaskovaných objektů podle seznamu anebo obrysů. Tyto dva typy se také někdy kombinují – po nalezení všech objektů podle jejich siluet se vám zpřístupní seznam, podle něhož hledáte znovu, ve stejné lokaci.

 
Celou úroveň hledačky lze samozřejmě přeskočit skrze klasickou spojovačku, aniž byste měli pocit, že vás za to hra nějak trestá (tyto spojovačky se obvykle hodí jen pro odškrtnutí několika posledních předmětů), že zrovna nechcete hledat.
 
 
Detailně, ale poněkud nudně zpracované scenérie se strhující hudbou
Další neméně klasickou částí hry je samotný způsob zpracování všech scenérií. Ano, jsou kvalitní, ano, jsou znázorněny do nejmenšího detailu, ale jsou obyčejné. Až na výjimky příliš nepomáhají budovat onu atmosféru hry, jejího příběhu. Sebevědomě to zachraňuje hudební doprovod, který má pro změnu grády a není to ve výsledku jen nějaký zvuk na pozadí.

 
Příběh rozvedený tak akorát
Celá hra balancuje někde na pomezí detektivní a dobrodružné hledačky. Co se příběhu týče, tíhne spíše ke druhému žánru. Není tedy příliš komplikovaný. Svět je v nesnázích a od vás se očekává, že jej zachráníte. Nic víc, nic míň. Rozhovory netrvají dlouho, ani nemají žádný zásadnější vliv. Zaobírají se aktuálními problémy, které musíte překonat, díky čemuž jim nechybí určitý spád, plynulost, dynamika. Když vezmeme v potaz ještě český dabing, mnozí neangličtináři si výsknou čistě z principu, že nemusí věnovat tolik pozornosti titulkům, nicméně atmosféru hry, stejně jako scenérie, nebuduje.

 
Jak se z Harryho stala nehmotná koule a mnohé další
Bonusová kapitola, která je součástí sběratelské edice, blíže rozebere minulost jednoho z agentů – Harryho. Ten ve hře prodělal zajímavý vývoj. V hlavním příběhu jde spíše o herní funkci, skrz níž můžete ovládat zvířata, ale v bonusové části jej konečně poznáte i jako postavu. V porovnání s bonusovkami v jiných hledačkách ale nijak nevybočuje z řady. Je to zkrátka jen hraní navíc.
 
 
Po otevření menu bonusů si nelze nevšimnout, že hra nedisponuje žádnými sběratelskými předměty. Tedy s výjimkou mincí, za něž nakupujete vybavení Ligy. Jedná se o obdobu budoárů známých z jiných hledaček, nicméně jednotlivé kusy výbavy tentokrát nejsou statické, ale po kliknutí na ně se spustí animace a následně se vám ještě otevře okno s celkem detailním popisem dané věci, od historie až po její účel.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *