HLEDAČKY

Temný úsvit – Sběratelská edice

 
 

 
 
Je rozpoutána nelítostná bitva o akademii, když tu se objeví nadějná studentka Eliana a postaví se zlu na odpor. Je vyslána na nebezpečnou misi, v níž musí získat tři kouzelné artefakty, Dračí krystaly. Jen ty mohou zvrátit všudypřítomné zlo. Eliana však netuší, jak strastiplná ji čeká cesta, jak velkému nebezpečí bude muset čelit, jak nepředstavitelné dálky je třeba překonat. Hrůzostrašní nepřátelé číhají na každém rohu. Eliana je jediná, která může zachránit domov nejen sobě, ale také dalším lidem, na nichž jí záleží. Pomozte jí překonat zradu, podlosti i mocné nepřátele!
 
Čeká vás:

Bonusová kapitola a hraní navíc,
Podmanivá hudba,
Krásné tapety na plochu,
Sběratelské objekty za dobrou hru,
Strategická herní příručka,
Ve sběratelské edici také příběh navíc

 
Na co se můžete těšit ve sběratelské části hry?
Víla Denisa, vaše pomocnice z hlavního příběhu, se dostala do nebezpečí. Váš nepřítel se zmocnil jednoho z drahokamů a s jeho pomocí se dostal do země víl. Unese hodnou vílu Denisu a začne pustošit její zemi. Ničí louky porostlé krásně vonícími květinami a zanechává za sebou spoušť. Pomozte přátelům víly porazit nepřítele. Jen vaše spojení povede k vytvoření magické kolektivní síly a vysvobození laskavé Denisy a záchraně jejího světa.
 
O hře uděláte lepší představu už před hraním z poctivé recenze. Čtěte zde!
 
 
Požadavky: Windows, procesor 1650MHz nebo lepší, RAM 1024MB, DirectX, Grafická karta 500MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Eliana byla dosti záhadným dítětem. Ke dveřím alchymistické školy ji donesl neznámý cizák, pronásledovaný temnotou. Malá dívka měla tenkrát štěstí, ředitel školy ji ochránil a ujal se jí.
 

 
Nyní se ale zlo v podobě démonických chrličů vrací. Útoky temnoty na školu se zintenzivňují a hrstka jejích studentů má příležitost prakticky předvést své znalosti vyčtené z prastarých knih. Když ale vidíte tu vážnou atmosféru, kde se každý snaží působit co nejseriózněji, tak čekáte od některého z žáků výsknutí „KONEČNĚ! Tady se něco děje!“ Jenže tady se profesoři chovají v maximální úctě… nebo se jich spíše bojí, takže ani k takovému projevu emocí nedojde.
 

 
Když tedy v roli nadané Eliany dostanete úkol Utečte ze školy, nemáte absolutně žádný důvod takovou misi nesplnit. To pravé poslání totiž čeká na čerstvou absolventku tam venku.
 

 
Svižná krasojízda
S opuštěním areálu školy přijde i o pro vás takový ten dojem, že konečně začínáte hrát. Úvodní lokace nejspíše protrávíte rozkoukáváním se, protože lokace jsou tu zkrátka zpracovány trochu jinak, než na co je člověk zvyklý u ostatních hledaček.
 

 
Jinak ale neznamená hůře. Jakmile se dostanete se hrou na stejnou vlnu a opadnou počáteční zmatky, bude váš postup lokacemi velice plynulý… pro někoho možná až příliš. Toho prostoru, kde budete muset nad něčím dumat, dostanete vážně jen poskrovnu. Jestli za tohle u vás Temný úsvit získá, nebo ztratí body, je už nejspíše otázkou preferencí. Můžete se ale zkusit zbrzdit vlastním nastavením obtížnosti.
 
 

 
Věčně poloprázdný inventář
Pokud však patříte k nenapravitelným shromažďovatelům všech věcí s vlastností „to se možná někdy bude hodit“, pak vás tahle hledačka zklame určitě. Silně logické a intuitivní zpracování lokací se projevilo i ve správě inventáře předmětů, která vám nikdy nedovolí se prodírat nespočtem všude možně posbíraných věcí.
 

 
Jednak jich nebudete nacházet moc a jednak je téměř okamžitě využijete, často přímo ve stejné lokaci. Jelikož vizualizace inventáře moc přehlednosti nepomáhá, tak svým způsobem jedině dobře, že si v batůžku nosíte tak nanejvýše pět věcí. Obrázky předmětů se vznášejí v popředí scenérie, nemají nějaký vizuálně ohraničený panel, jak tomu u hledaček bývá. Díky tomu může být někdy obtížné zjistit bez najetí myší, co je daný předmět zač.
 

 
Amulet a kouzelná víla
Stálou společnost na cestách vám bude dělat alchymistický artefakt a kouzelná víla. Obojí zpestřuje jinak průměrnou hratelnost a má vcelku jasné využití.
 

 
Artefakt vám dovolí bojovat s temnými chrliči, a to formou mini-hry, která procvičí vaši paměť. Úkolem bude zopakovat sekvenci barevných tlačítek. Provedení víly už je ale nudnější – povětšinou vám pouze přinese vysoko umístěné předměty, nějakou mini-hru spustí jen málokdy.
 

 
Obtížné hledačky jako protiváha k mini-hrám
Úspěšné vyřešení hlavolamu musíte spíše proklikat než promyslet. Žádná z mini-her nepřináší nějakou pekelnou výzvu, nad kterou byste se na půl hodiny zasekli. Co se ale nechá uznat, to je jejich nápadité provedení.
 

 
Hledačky jsou oproti tomu úplně jiný šálek kávy. Kvůli výtvarnému stylu zpracování jsou hledací scenérie značně nepřehledné a všechny předměty jsou v nich důkladně zamaskované. Oči z toho sice nebolí, ale zabrat vám to dá, a to pořádně.
 

 
 
Grafické zpracování jako zlatý hřeb
Do kategorie lehkého nadprůměru posouvá tuto hledačku jedno jediné: unikátní výtvarný styl, který ve vás vyvolá obdiv a nutkání setrvat na každé z lokací o něco déle. Celá hra díky němu působí velice pohádkově a relaxačně.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *