HLEDAČKY

Ukrutný Modrovous – Sběratelská edice

 

 
 
Modrovous se zoufale ženil, v naději, že získá svého dědice. Jenže pokaždé, když se mu narodilo dítě, proměnilo se v učiněného netvora! Tentokrát svůj zrak upřel na místní dívčinu Rachel, aby se stala jeho další nevěstou. A skutečnost, že je již zasnoubená s jiným, ho zajímá jen pramálo. Dokážete pomoci mladičkému páru vzepřít se ponurému osudu dříve, než bude příliš pozdě? Prožijte v této dobrodružné hledačce jedinečný romantický příběh!
V bonusové kapitole budeme svědky příběhu jednoho z Modrovousových synů, Ethana, jenž po pominutí kletby mohl konečně zakusit krásy života běžného smrtelníka.
 

Sbírejte během hraní bestie, sošky a kouzla,
Hledejte ve hře růže a směňte je za vybavení svého vlastního boudoiru,
Získejte úžasná ocenění za dobrou hru,
Užijte si další bonusy v podobě tapet, výtvarných nákresů či hudby,
Se strategickou příručkou ve hře již nikdy nezabloudíte

A co že vám to vlastně přináší  sběratelská edice? Bonusovou kapitolu, ve které příběh graduje! 
Čaroděj Khasard, jenž dříve pracoval ve službách Modrovouse a s jeho svolením zkoušel své čáry na jeho synech, se však vrací — a nechce nic míň, než stát se nesmrtelným! Jakožto mág, nikoli šarlatán, se ale nebude zdržovat s hledáním receptu na elixír mládí — půjde na to přes svá kouzla! S jejich pomocí hodlá ukrádat lidem zbývající roky života a ty pak převádět na sebe. A kdo má před sebou více života než malé dítě? Khasard dá Ethanovi na výběr — buď si přivlastní duši jeho malého synka, nebo ji vysaje z jeho ženy.
Ethan se ale takové volbě vzepře — je odhodlán Khasarda zničit, a zachránit tak oba, ženu i dítě. Bude si moci konečně dopřát idylický život bez bolesti? To už záleží na vás!
 
Požadavky: Windows, procesor 1650MHz nebo lepší, RAM 2048MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Zasaď strom, postav dům a zploď syna. V dobách dávno minulých nebylo pro romantiku zrovna moc místa. Když tehdejší pragmatismus umocníte na druhou a přidáte špetku zoufalosti a bezcitnosti, nevyleze vám na druhé straně rovnice nic jiného než Ukrutný Modrovous.
Kdyby lord Modrovous usedl k tabuli společně s anglickým králem Jindřichem VIII., tak by nechvalně proslulý vladař vstával od stolu krapet zahanbený. Postačila by k tomu maličkost – stočit řeč na manželky. Obzvláště ty bývalé.
Kéž by se dalo říct, že s ním žádná nevydržela, ale pravda je jiná, daleko krutější: Žádná u něj dlouho nepřežila. Ač své manželky na rozdíl od krále nestínal, jeho chování nebylo o nic láskyplnější. Svou lásku si totiž šetřil pro tu, která mu dá syna a dědice.
 
 
To se také mnohým z nešťastnic podařilo, ale v ten moment se o slovo přihlásila kletba, která sotva narozené neviňátko proměnila v chlupatou děsivou zrůdu. Pokaždé. Nitro Modrovouse tak začala užírat zprvu beznaděj a později zoufalství, které si na svých ženách vybíjel tak dlouho, dokud nevydechly naposledy.
 

Únosce sličných panenModrovous je ztělesněním práva silnějšího a naprosté arogance. Přijde, oznámí a vezme si, co chce. Žádné otázky, žádná diskuze. V případě zelenooké světlovlásky Rachel se mu to ale vymstí. Ona už svého milého má, byť je jím spíše romantický a naivní snílek, který na první pohled nemá vůči vyznavači hrubé síly a moci žádnou šanci.
 

Jak tomu ale už bývá, nakonec se z něj vyklube obstojný protivník poháněný čistou láskou. Příběh je zkrátka plný romantických klišé, jež jsou sem tam přikořeněná někdy až nepochopitelnou absencí lidskosti.
 

Dva milenci v boji proti bezcitnostiKdyby našemu romantickému hrdinovi nestihla Rachel city opětovat, možná by v sobě na boj s Modrovousem nenašel dostatek kuráže… a kdyby jeho láska měla nejen vizáž křehké dívenky, ale také povahu, možná by celá záchranná operace skončila dříve, než by vůbec stačila začít.
Jenže Rachel je pravá holka do nepohody, takže svojí záchraně půjde svižným krokem naproti. Až za ni budete hrát – hra vás totiž přiměje hrát za obě postavy – sami si všimnete, že na ni leckdy budou čekat mnohem náročnější a nebezpečnější výzvy.
Cesta dlouhá, ale ne únavnáTo označení „svižným krokem“ může vyvolat dojem, že celým příběhem proletíte až na konec, aniž byste ho stihli postřehnout, avšak tohle se opravdu říct nedá. Z nějakého důvodu nad touhle hrou strávíte o něco více času než nad jinými hledačkami. Ne že byste procházeli nekonečnem lokací a naráželi na zástupy postav, to spíše naopak, ale vývojáři zde vytěžili maximum možností. To znamená, že než se zdárně vymotáte ze všech překážek na jedné lokaci, nějaký moment vám to zabere.
 

Díky tomu má hráč dostatek prostoru si vychutnat krásu propracovaných interiérů, které byly před několika staletími u šlechty v módě.
 
Heslo pro minihry: Tak akorátDalší hrací čas navíc hra svým způsobem uměle nabírá právě na minihrách. Jejich výběr i obtížnost jsou přesně takové, jaké můžete očekávat od asi každé trochu lepší hledačky. Obtížnost všech skládaček a hlavolamů je sice různá, ale nelítá z jednoho extrému ke druhému. Drží se na úrovni příjemného zlatého středu, který se nebude zamlouvat jen minimu hráčů, kteří si přejí hrát bez jakékoliv výzvy.
 

Ještě větší klasiku představují samotné úrovně s hledáním předmětů. Jsou konzervativní stejně jako celý žánr hledaček, které typicky sázejí na osvědčené karty a příliš inovace v nich nepotkáte.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *