OBSLUHOVAČKY

12 úkolů pro Herkula 4 – Matka příroda – Sběratelská edice

 
 

 
 
Poražení bohové zuří a povolali hrůzostrašnou bestii, jež se vyrovná Herkulově božské síle. Bestie zpustošila krajinu a proměnila kvetoucí zahrady v bezútěšnou poušť! Obnovte krásy světa s použitím všeho, co máte — od magických schopností Megary až třeba po požární hydrant! Přijměte pomoc svých přátel a spojenců – krále Midase i Epeia s jeho slavným trojským koněm, abyste zachránili Matku přírodu před zkázou. 
Vzhůru, do toho, dobrodružství začíná! 
 
Těšte se na:

Více než 50 úrovní s novou hudbou a novým příběhem, 
Tajné úkoly! Hledejte úrovně se skrytými objekty,
Stavbu mocného trojského koně,
Český dabing,
Navíc bonusový díl s úplně jiným příběhem!

 
Sběratelská verze hry obsahuje bonusový příběh navíc. Na co se můžete těšit?
Herkules si již myslel, že uzavřením tajemného zrcadla a odhalením proradných Bohů za celou věcí s falešným Herkulovým dvojčetem splnil i protentokrát všechny svoje úkoly. Vzápětí se ale ukáže, že problémy ho následují i tehdy, když se se svou ženou Megarou odebere na dovolenou. Sotva totiž vkročí do lázní, objeví se před ním vejce příšery jménem Skylla, užuž se chystající k vyklubání. Zdá se, že z dovolené opět nic nebude a vy Herkulovi budete muset podat pomocnou ruku, aby to celé zvládl! 
 
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Motiv antického hrdiny, mocného Herkula, vás spolu se svěží grafikou a jednoduchou hratelností chytne a na několik dalších hodin ani na okamžik nepustí. Obsluhovačky sice obvykle pořádně prověří vaše time-management schopnosti, ale tahle vám spíše dokonale vyčistí hlavu.
Olympské bohy zostudila jejich porážka. Někdo za ni musí zaplatit! Cílem jejich kruté msty a hněvu se tak stane božský Herkules, kterého na celý rok postihne nemoc vyvolaná jedem. Herkulova zem však jeho nepřítomností začne také strádat. Bude zapotřebí její slávu vzkřísit a vrátit časy prosperity.
 
 
Stavitelem s partou dělníků
Žánr obsluhovaček je sám o sobě návykový, hodiny se u něj mění na minuty. A 7dílná série „12 úkolů pro Herkula“ vychází tolik typické podmanivosti vstříc přímo s otevřenou náručí. Jak a čím? Nestojí nad vámi nekonečné zástupy netrpělivých & neskutečně hladových zákazníků, ale tentokrát jste vy sami tím, kdo tady úkoluje o sto šest. Budovy se samy nepostaví a suroviny samy nevytěží.
 
 
 
Budovatelský koncept této hry sám o sobě stačí na to, aby se za Herkulem otočil i ryzí hráč tahových nebo real-timových strategií. Pokud stojíte o opravdu nejlepší výsledky, musíte myslet několik kroků dopředu, nikoliv jen jeden. Jestliže vám ale o nic takového nejde a chcete si „jenom“ zahrát a zabít čas, nic vám v tom nebrání. Hra totiž obsahuje tři různě obtížné režimy, mezi nimiž si lze libovolně vybírat i během hraní, takže to pokaždé můžete pojmout jinak, podle momentální chuti. Máte úplnou volnost.
 
 
 
Úhlavní nepřítel: čas
Všech více než 50 úrovní sice můžete projít doslova na pohodu, jak se nazývá nejsnazší režim, ale dost se tím ochudíte. Čas je to jediné, s čím se zde potýkáte a co vám zaručí nějakou výzvu (a tím i zábavu)., tudíž pokud jeho dopad na rychlost vašich rozhodnutí radikálně zmírníte, pravděpodobně si to degradujete na repetitivní klikačku. Postup, jakým jednotlivé úrovně plníte, je totiž to jediné, čím se od sebe odlišují. Princip hraní zůstává stejný, aby tím byla zachována i tolik důležitá jednoduchost.
 
 
 
Navíc vaše snaha plnit vše na expertní obtížnost & plný počet hvězd nezůstane bez povšimnutí. Postupně, velmi pomalu se bude s každým vaším úspěchem rozšiřovat královský palác.
 
 
 
Hra Herkulových svalů a Megařiny něžnosti
Ve hře je několik druhů postav. Konkrétně dělníci, kteří se zaobírají rutinními úkony, a pak naši hrdinové – silák Herkules a jeho křehká žena Megara. Ti společně představují jakýsi další taktický prvek – pro určité činnosti jsou klíčoví. Stejně jako nikdo jiný, než Herkules nehne s ohromným balvanem, tak ani nikdo jiný, než Megara nedokáže probudit zpět k životu suchou vegetaci, jež vám posléze třeba bude poskytovat jídlo, jednu ze surovin. Ne vždy se ale mohou volně pohybovat už od samého začátku hry – někdy je od zbytku výpravy dělí propast nebo jiná překážka, kterou je zapotřebí nejprve zlikvidovat. Což se nevyplácí opomíjet, můžete kvůli tomu promarnit spoustu času.
 
 
Tak kde to vázne?
Chybovat je lidské a vás tak mnohdy i jeden zbytečný krok připraví o plný počet hvězdiček. Ovšem pouze v případě, že ho nedovedete včas nějak kompenzovat. K tomu můžete využít například rozličných bonusů, které kupříkladu zrychlují práci a pohyb vašich dělníků. Potíž je, že jejich nabídka se s každou úrovní mění, takže i zde musíte počítat pouze s tím, co máte k dispozici.
 
A jestliže se i tak nedaří, najdete v levém dolním rohu dosti užitečnou příručku, která vám zběžně nastíní, jaké by měly být vaše priority a na co se úplně vykašlat.
 
 
Několik vedlejších aktivit
Hra s podivem nestaví jenom na klikání a taktizování, ale přináší i několik málo vedlejších aktivit. Konkrétně sbírání dílků puzzle a cedule s tzv. tajné výzvy.
 
Obojí se nachází v herních lokacích a obojí se dá v tom shonu velice snadno přehlédnout. Kompletní sbírky dílků spouští skládací minihry a plnění tajných výzev vám zase přinese dodatečné body do skóre, takže se pak můžete nechat hřát pocitem, že jste překonali i samotné vývojáře.

Tady je domovská stránka hry. Zde si zdarma stáhněte 30 minutovou neomezenou plnou verzi hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *